A fesztiválon erdélyi, vajdasági, felvidéki, kárpátaljai és magyarországi társulatok lépnek színpadra.
A Rákóczi Főiskola Felnőttképzési Központja évek óta szervez tanfolyamokat, ahol az ukránt és a magyart mint idegen nyelvet is oktatják
Somban felavatták Sütő Kálmán költő, kulturális szervező és a falu egykori bírájának emléktábláját, melynek domborművét Lengyel Tibor nyíregyházi szobrász készítette.
Huszonhárom fiatal kárpátaljai művész nyújtotta be pályázatát a Magyarország Beregszászi Konzulátusa által kiírt pályázatra. Az ünnepélyes eredményhirdetésre, valamint a legsikeresebb alkotásokból készült kiállítás megnyitójára a külképviselet Munkácsy Mihály termében került sor.
A Magyarország Beregszászi Konzulátusán szervezett Együtt Irodalmi kilátón megismerhettük Kárpátalja egyetlen irodalmi folyóiratát
A korábbi vasárnapokon Beregszászban meggyújtottuk a hit és a remény gyertyáját, jelezve, hogy az itteni magyar nemzetrész tagjai bíznak a Megváltóban
Dr. Bellyei László író, újságíró, kritikus, a Beregszászi Állami Reálgimnázium, majd a Beregszászi Magyar Királyi Állami Gimnázium tanára és igazgatóhelyettes volt
Beköszöntött az advent, amely kétezer év óta a várakozás, a csönd és az elmélyülés időszaka. A koronavírus okozta veszélyhelyzet miatt a világ zaja elhalkult, így külsőségektől mentesen várhatjuk a Megváltó eljövetelét, s figyelhetünk belső énünk rezdüléseire. Az egyház ilyenkor arra ösztönzi a híveket, hogy cselekedeteik középpontjában az irgalmasság, a segítőkészség és az önzetlenség álljon. Ezek a gondolatok a Beregszász központjában elhelyezett adventi koszorú első gyertyájának meggyújtása után hangzottak el, rögtönzött sajtótájékoztató keretében. A Pro Cultura Subcarpathica civil szervezet immár ötödik éve szervezi ezeket a meghitt alkalmakat. A történelmi egyházak jelen lévő képviselői a gyertyagyújtás után azért fohászkodtak, hogy mihamarabb múljon el a veszélyhelyzet, s hogy a mostani megpróbáltatások segítsenek bennünket abban, hogy a krisztusi lelkület mind mélyebben érintsen meg bennünket.
A nemzeti magaskultúrát hozzák el- A János vitéz misszióval indult a Kárpátaljai KultúrKaraván
Rákóczi nyomában Kárpátalján - RIT-tárlat Beregszászban
Beregszászban koncertezett a Sárik Péter Trió és Falusi Mariann
Művészet, hagyomány, megmaradás - Magyar kultúra napi ünnepség Bátyúban
Táj és ember harmóniában - Kopriva Attila kiállítása a beregszászi konzulátuson
Sárosoroszi: a Hangraforgó együttes adventi műsora
Partok, vizek, jelek - Cserniga Gyula művei a Pásztor Ferenc Közösségi Házban
Hol terem a magyar nóta? "Beregszászban hagytam én a szívem…"
Száz év kárpátaljai prózája - Irodalmi kilátó a konzulátuson
Nagyszőlősi grafikusművészek kiállítása a beregszászi konzulátuson
Lezárultak a „GENIUS” Alapítvány tehetséggondozó hétvégéi