Nagyberegen rendezték meg első alkalommal a Magyarországi Református Egyház Bárka táborának kárpátaljai bentlakásos turnusát.
A „Nefelejcs” és az „Élim” vezetői, munkatársai továbbra is mindent megtesznek, hogy fejlesszék a gyermekeket, s hogy kellemes kikapcsolódást is biztosítsanak számukra
Isten mindenkor embereket hív el gyülekezetéből, akikre különleges felelősséget helyez, a gyülekezet vezetését bízza rájuk
A mögöttünk maradt héten hétfőtől péntekig gyerekzsivaj fogadta Badalóban a helyi parókia környékén járókat
Lakosti Zoltán, a Szőlősgyulai Református Egyházközség lelkipásztorának életét már gyermekkorától a hit, Isten gondviselése határozta meg.
Bodnár Diána a Felvidéken nevelkedett, ma mégis Kárpátalján találta meg a hazáját.
A Glória Ifjúsági Központ adott otthont a június végi evangelizációs hétnek Tiszabökényben, melynek témája a megszentelődés útja volt
A Borzsovai Református Egyházközség szervezte meg elsők között a 2022-es vakációs bibliahetet
Fiatalok, idősebbek vegyesen érkeztek egész Kárpátaljáról, hogy csendesdélutánon oltsák lelki szomjukat
A kicsiny beregardói gyülekezet ezúttal négy fiút és egy leányt fogadott soraiba
Barta Attila fornosi református lelkész vallja, hogy Isten szavára figyelve kell élnünk életünket.
Dercenben május 26-án 16 derceni fiatal vallotta meg Istenbe vetett hitét és tett fogadalmat
Najla Kassab a háború borzalmait megtapasztaló emberként érkezett Kárpátaljára. Libanonban fiatalon átélte a polgárháború keservét, Szíriában pedig, ahol szolgál, most is háborúznak
Kacsó Géza a bátyúi református gyülekezet lelkipásztoraként igyekszik lelki táplálékot nyújtani a híveknek, emellett a Nagydobronyi Református Líceum lelkészigazgatójaként fontosnak tartja, hogy a felnövekvő generációt is Isten útjára vezesse.
Nem éppen szokványos időpontban, húsvétot megelőzően nagyhéti evangelizációra került sor a Badalói Református Gyülekezetben.
Nem egy megszokott húsvéti textust választottam a Dániel próféta könyvéből, de úgy gondolom, hogy azok az Istenhez hűséges zsidó férfiak, akik a babiloni fogságban voltak, példák lehetnek a mi számunkra most is.
A szenvedés, amit átélünk vagy magunk körül látunk, nem eltávolít Istentől, hanem közelebb visz hozzá - mondta Balog Zoltán, a Magyarországi Református Egyház zsinatának lelkészi elnöke húsvét alkalmából az MTI-nek.
A húsvét közeledtével, április 9-én a virágvasárnap, illetve a nagyhét eseményei kerültek a középpontba. Az igencsak szép számú résztvevő lelkesen énekelte a közelgő ünnephez kapcsolódó gyermekénekeket, s figyelmesen hallgatta a bibliai történeteket és azok magyarázatát.
Ideje ébredni, foglalhatjuk össze a március 14–18. között Tiszaújlakon megtartott evangelizációs hét üzenetét.
A Magyarországi Református Egyház négy egyházkerületének főgondnoka érkezett Beregszászba március 21-én, hogy együttérzésüket fejezzék ki Kárpátalja magyarságával
Még az igazi békeidőben, 2019. március 14-én alakult meg, kezdetben 13-15 fővel, a kivétel nélkül gyülekezeti tagokból álló Badalói Református Asszonykör
A Kárpátaljai Református Egyház (KRE) az orosz-ukrán háború kirobbanását követően az elsők között állt a harcok, a bombázások elől menekülő emberek mellé
Március 4-én a Magyarországi Református Egyház mind a négy egyházkerületének püspöke Beregszászba érkezett, hogy Zán Fábián Sándor kárpátaljai püspökkel, az itteni lelkipásztorokkal együtt imádkozzanak a mielőbbi békéért.
A kígyósi Túri László diakónusként, lelki segítőként tevékenykedik vidékünkön, emellett tanárként a jövő generációjának kinevelésén munkálkodik.
A Kárpátaljai Református Egyház részben állami feladatokat is átvállal azzal, hogy az egyházi iskolák mellett óvodákat is működtet.
Kérjük a mi szabadítónkat, aki megszületett, aki eljött hozzánk azért, mert az Isten üdvözítő kegyelme nyilvánvaló lett minden embernek, hogy megszabaduljunk.
Szellemi és kulturális küzdelem zajlik a világban, de ha megtartjuk a hitünket, a hitünk megtart minket - mondta Balog Zoltán, a Magyarországi Református Egyház Zsinatának lelkészi elnöke.
November 8–12. között megtelt a tiszaújlaki református templom Isten igéje után vágyakozó emberekkel.
A reformáció emléknapján a megújult templomért és haranglábért adtak hálát a tiszebökényi reformátusok és a hozzájuk ez alkalomból érkezett vendégek.
Október 11–15. között evangelizációra hívtak a harangok a csepei református templomba, ahol id. Pocsai Sándor tiszteletes hirdette az igét 5 napon keresztül.
A közelebbi-távolabbi településekről érkezett hívekkel együtt azért adtak hálát, hogy a magyar kormány támogatásával először a templomtetőt sikerült lecserélni, majd elvégezni a templombelső teljes felújítását.