A háború ötödik évében különösen nagy szükség van azokra a lelki kapaszkodókra, amelyek megerősítik az embert a mindennapok küzdelmeiben.
Badalóban négy estén keresztül evangelizációs alkalomra került sor.
A beregrákosi református gyülekezet önerőből újította fel templomát.
Csütörtökön ünnepi istentisztelet keretében adtak hálát az eltelt harminc évért.
A jubileum alkalmából a templom falán emléktáblát lepleztek le.
A KRE Múzeuma és Levéltára 2005. január 1-én kezdte meg működését.
A templom az a hely, ahol az ember és az Isten rendszeresen, ünnepélyesen találkozhat.
A Beregi Egyházmegye őszi nőszövetségi csendesdélutánjára október 5-én a szernyei református templomban került sor.
Minden templom felújításával a gyülekezet is megújul, tovább épül és erősödik.
Najla Kassab a háború borzalmait megtapasztaló emberként érkezett Kárpátaljára.
Az eseményre mintegy 70 fő érkezett Kárpátalja számos gyülekezetéből.
Az alkalomra mintegy 150 fiatal érkezett a térség gyülekezeteiből.
Ismerjék meg ezúttal Menyhárt István mezővári lelkészt, akinek egész lényéből sugárzik a szeretet, aki hitelesen tesz bizonyságot életével gyermeknek, felnőttnek egyaránt.
A tanévnyitó istentiszteletre a beregszászi református templomban került sor.
A diákokat, szülőket és meghívott vendégeket Páva Judit oktatási igazgató köszöntötte.
Bár, bevallása szerint, soha nem akart lelkész lenni, ma már tudja, hogy az Úr vezette erre az útra, s hálás, ha prófétálhat.
Idén reménység felett megáldotta a Mindenható a két kezünk munkáját.
Hálaadó istentisztelet Munkácson – 25 éves a Keresztény Egészségügyi Központ - Gyógyítás és istenhit
Negyed századdal ezelőtt a Latorca-parti városban létrejött a Keresztény Egészségügyi Központ.
„Légy hű mindhalálig…” – ez az ige jelenti Kovács Gyula haranglábi és nagybégányi lelkész számára az iránytűt.
Összesen 79 pályamunka érkezett be a tanügyi bizottsághoz.
A gyermekkorról, elhívásról, családról, a lelkész közösségben betöltött szerepéről beszélgettünk.
Ismerjék meg a mindig mosolygó, pozitív kisugárzású fiatalembert, akivel otthonában, a búcsúi parókián beszélgetünk gyermekkorról, elhívásról, gyülekezetépítésről, családról, jövőről.
„Mit keresitek a holtak között az élőt? Nincsen itt, mert feltámadott” (Lukács 24:5b-6a).
A lelkész mindenkor meghatározója egy közösségnek.
Az egyházkerületi női csendesnapra mintegy másfélezer asszonytestvér érkezett Kárpátalja minden szögletéből.
Ismerjük meg hát ezt a nehéz időben is reménységgel építkező lelkészt.
Óvónő vagy tanító szeretett volna lenni. Isten mégis a teológiára irányította.
Drága testvéreim az Úrban!
Máramaros-Ugocsa Egyházmegye Nőszövetsége Megújulás a hálaadásban címmel szervezte meg őszi nőszövetségi csendesnapját, melynek a salánki református templom adott otthont.
A lelkész a gyülekezet vezetője, aki felelős a közösség lelki irányításáért.