A háború ötödik évében különösen nagy szükség van azokra a lelki kapaszkodókra, amelyek megerősítik az embert a mindennapok küzdelmeiben.
Teljes altatással laparotómiát, vagyis hasfali metszést hajtanak végre, és újraépítik a hasfalat protézis elhelyezésével.
A találkozón jelen volt Visvaldas Kulbokas érsek, kijevi apostoli nuncius is.
Az elmúlt vasárnap ünnepi istentiszteleten azért adtak hálát, hogy a 2021-ben megrepedt, 238 évet szolgáló harang helyett új kerülhetett a toronyba.
A tiszabökényi Glória Ifjúsági Központban gyűltek össze a helyiek és a környező falvakból érkezők az egész napos programra.
„Boldog az a nemzet, amelynek Istene az Úr” – idézte a zsoltárt Hunyadi Attila esperes.
„Megismerteted velem az élet útját, teljes öröm van Tenálad, örökké tart a gyönyörűség jobbodon.” (Zsolt 16, 11)
A Guti Pünkösdi Napok megálmodói és támogatói ezúttal is változatos programmal készültek: a környékbeli települések hagyományőrzői színes műsorral örvendeztették meg a szépszámú közönséget.
A magyarok békességre vágynak a családban és a közéletben, békességre Székelyföldön, Magyarországon, Európában, ezt a békességet a szabadsággal táplált szeretet tudja megalapozni - hangoztatta Novák Katalin.
Az ünnep alkalmából országszerte ünnepi szentmiséket, istentiszteleteket tartanak.
Böjte Csaba ferences szerzetes isten áldását kérte a zarándoklat résztvevőire.
Az új naptár nem érinti a húsvétot és a Szentháromságot.
Tiszabökényben a Glória Ifjúsági Központ idén azt a szeretetszolgálatot vállalta, hogy a falu egyedülálló idősebb lakosaihoz elviszi a kézzel és szívvel adható segítséget.
Vasárnap konfirmációs ünnepség keretében nyolc ifjúval bővült a badalói református gyülekezet.
A beregardói református templom (is) ünnepi díszbe öltözött vasárnap, amikor is a konfirmációs képzést idén befejező fiatalok tettek bizonyságot hitükről.
A beregszászi Szent Anna Karitász májusban szervezi meg a Karitász-napot, amikor is a szolgálattevők, az önkéntesek összejönnek, hogy együtt adjanak hálát a számukra adatott lehetőségekért.
Orosz Zsolt zápszonyi, újbátyúi és bakosi református lelkész vallja: nem áldozat és lemondás az odaszánás, hanem öröm és megtiszteltetés, és Isten ott áld meg bennünket, ahol Ő akar látni.
Ferenc pápa megbízta az olasz püspöki kar elnökét, hogy vezesse azt a békemissziót, amellyel a katolikus egyházfő megpróbálná elősegíteni az ukrajnai konfliktus lezárását.
Csongoron május 18-án 21 fiatal hitvallása és fogadalomtétele hangzott el.
Az egyházfő kijelentette: "a fegyvereknek el kell hallgatniuk, mivel fegyverekkel nem lehet biztonságot és stabilitást elérni, ellenkezőleg: elpusztítják a béke minden reményét".
„Két dolgot kérek Tőled, mielőtt meghalok, ne tagadd meg tőlem: Óvj meg a hiábavaló és hazug beszédtől.” (Példabeszédek 30, 7–8 /a)
A kormánykritikus válaszadók 69 százaléka válaszolt úgy, hogy inkább örült a pápa látogatásának.
Találkozót szervezett a háború elől elmenekült kárpátaljai magyaroknak a vasadi református gyülekezet lelkipásztora.
Hangsúlyozta, budapesti tartózkodása során minden magyar szeretetét érezte.
A jelek szerint az ukrán kormányzat egyáltalán nem lelkesedik a pápa békemissziós terve iránt.
"Úgy vélem, békét csakis a csatornák megnyitásával lehet kötni. Sosem lehet békét elérni elzárkózás útján" - fogalmazott a pápa.
Az igaz hit és a valódi tudás szövetségesei, támaszai egymásnak - jelentette ki.