Öt 14–15 éves fiatalt kellett kórházba szállítani a Beregszászi járásban. A mentősök a nyári bélfertőzések veszélyeire figyelmeztetnek.
Szakmai találkozót tartottak a Beregszászi Szent Vencel Borrend tagjai.
Mind a most bemutatásra kerülő Beregszász város monográfiája, mind a nemrég megjelent Nagybereg krónikája hiánypótló kiadvány.
A Munkácsi Görögkatolikus Egyházmegyei Karitász az általa működtetett szeretetkonyhák dolgozói számára szervezett lelki napot november 28-án.
A Kárpátaljai Rózsahölgyek Társasága idén Beregszász kulturális élete egyik kiemelkedő képviselőjének, Nádas Annának állítottak emléket november 27-én.
Egy napon belül két tűzesetről is érkezett bejelentés a Rendkívüli Helyzetek Állami Szolgálatáta beregszászi kirendeltséghez.
A Szovjetunióba hurcolt magyar politikai foglyok és kényszermunkások emléknapján a beregszászi Rákóczi Főiskolán megemlékeztek a sztálini terror kárpátaljai áldozatairól.
A kárpátaljai magyarság 80 évvel ezelőtt bekövetkezett legnagyobb sorstragédiájára emlékeztek Beregszászon a Pro Cultura Subcarpathica szervezésében.
Ezer napja zajlik a háború, amelyet Ukrajna a függetlenségéért vív.
A Beregszászi Kistérségi Tanács november 15-én megtartott rendkívüli ülésén a képviselői testületben történt személyi változások szerepeltek a középpontban.
Ifivezetői oklevelek átadására került sor a beregszászi református templomban.
A ZeneVarázslat zárókoncertjére november 16-án, a II. Rákóczi Ferenc Kárpátaljai Magyar Főiskola Esztergom termében került sor.
A beregszászi Na’Conxypan Galériában november 13-án megnyílt a Kárpátaljai Magyar Képző- és Iparművészek Révész Imre Társasága (RIT) jubiláló doyenjeinek csoportos kiállítása.
A Kárpátaljai Népfőiskolai Egyesület és az Ortutay Elemér Görögkatolikus Központ idén másodszor hirdette meg az Erzsébet-napi szavalóversenyt.
Huszár Péter Beregszász város alpolgármestere lett.
A második világháború végétől egészen a rendszerváltásig tartó hosszú és kegyetlen időszaknak, a bátor lekészeknek állít emléket a most bemutatott könyv.
A GULAG-GUPVI-kutatók beszámoltak munkájuk legújabb eredményeiről.
Felelősséggel tartozunk az ártatlan áldozatoknak, valamint a jelen és a jövő generációinak is, hogy soha ne ismétlődhessenek meg ezek a szörnyűségek.
Babják Zoltán gratulált a nyertesnek.
Egy honismereti tanulmányi kiránduláson bővíthették ismereteiket a Beregszászi Kossuth Lajos Líceum 9.B osztályos tanulói.
A fiatal kárpátaljai magyar kutatók huszonegyedik alkalommal megrendezett konferenciáját november 8-án a II. Rákóczi Ferenc Kárpátaljai Magyar Főiskolán rendezték meg.
A delegáció ellátogatott a Beregszászi Kossuth Lajos Líceumba is.
A Pásztor Ferenc-díjat ezúttal Grezsa István, a Szabolcs-Szatmár-Bereg megye és Kárpátalja együttműködéséért, valamint a Kárpát-medencei óvodaprogram megvalósításáért felelős kormánybiztos kapta.
Híven őrzik az öntörvényű, nagyformátumú alkotóművész, Horváth Anna emlékét a róla elnevezett beregszászi tanintézményben.
A második világháború végén, a szovjet csapatok Kárpátaljára érkezését követően került sor a kárpátaljai magyarság történetének egyik legnagyobb tragédiájára.
Benkő Györgyre, a sokoldalú beregszászi művészre emlékeztek 77. születésnapján pályatársai, barátai, családtagjai, tisztelői.
A Péterfalvi Képtár anyagát az Ungvári Boksay József Szépművészeti Múzeum kollekciója után a legjelentősebb kárpátaljai magyar képzőművészeti gyűjteményként tartják számon.
A számvitel és adóügy szakos hallgatók számára karriernapot, motivációs találkozót tartottak a Felsőfokú Szakképzési Intézetben.
A beregszászi székhelyű Sámuel Alapítvány 2001-ben azzal a céllal jött létre, hogy árva és elhagyott gyerekek számára keresztyén, szerető családot találjon.
23 fiatal mellére tűzték fel a zöld szalagot.
A Kárpátaljai Magyar Nagycsaládosok Egyesülete (KMNE) idén is alkotói pályázatot hirdetett az 1956-os forradalom és szabadságharc emlékére Október 23. – a szabadság napja címmel.