Sok nő tapasztalja ezt a tünetet.
Az ülőideg-gyulladás (isiász) deréktól a lábfejig sugárzó, éles fájdalommal, zsibbadással, érzéskieséssel és izomgyengeséggel jár.
A tünetek összessége sokszor árulkodóbb, mint az egyes panaszok önmagukban.
Állandó fáradtság, izomgörcsök, nyugtalan alvás vagy megmagyarázhatatlan idegesség?
A zsibbadás jellemzően nem vészhelyzetre utal, bár komoly ok is állhat a háttérben.
A korai jeleket komolyan kell venni, akkor is, ha némelyik más betegség tünete is lehet.
Minél idősebbek vagyunk, annál kevésbé képes szervezetünk felszívni a B-12-vitamint az elfogyasztott ételekből.
Ha kicsit alaposabban megnézzük a kezeinket, sokkal többet megtudhatunk a testünkről, mint gondolnánk.
Az amerikai járványügyi hivatal (CDC) adatai szerint a cukorbetegségben szenvedő mintegy 30 millió amerikai majd 25 százaléka nincs tisztában az állapotával.
Érdemes odafigyelni a lábainkra, mert arról is árulkodnak, ha valami nincs rendben a testünkben.
Az isiásszal járó kellemetlen zsibbadás és fájdalom sokaknak ismerős lehet, a mozgásszegény életmód ugyanis nagyban hozzájárul az ülőidegzsába kialakulásához.
Nem minden cukorbetegen észlelhetők a tipikus tünetek: a kiolthatatlan szomj, a folyamatos vécézés, a végtagok zsibbadása.