A kedd reggeli ukrán légitámadás után nagy tűz ütött ki a Kercsi Hőerőműben, aminek következtében a fél Krím áram nélkül maradt – számolt be az rbc.ua hírportál a Telegram Crimean Wind Telegram-csatornára hivatkozva.
A jelentés szerint az előzetes információk azt jelezik, hogy a becsapódás Kercs város Arsincev kerületében található hőerőműbe történt.
A megfigyelőcsoport jelentése szerint megerősítették a hőerőműben keletkezett tüzet. A rendelkezésre álló információk szerint egy tartály kapott találatot.
A műholdfelvételek szerint egy körülbelül 47 kilométer hosszú füstfelhő is keletkezett. Közben a megszálló hatóságok áramszünetet jelentettek be az „elektromos hálózatban fellépő technológiai zavarok” miatt. A Krimenerho vállalat bejelentette, hogy sürgős helyreállítási munkálatok folynak. Azt ígérik, hogy az áramszolgáltatás 24 órán belüli helyreáll - közölte a karpat.in.ua.
Kövesse a Kárpátinfo.net oldalunkat: Facebook, Telegram, Twitter!
Legfrissebb híreink: Ukrajnai háború, Mozgósítás, Kárpátalja hírek, Ukrajna elnöke