XIV. Leó egyhetes apostoli körútra érkezett Spanyolországba.
Világra jött a Megváltó, Jézus megszületett, és ezzel János evangélista szavaival: „az Ige testté lett és közöttünk lakozott”
Megjegyezte, Isten számára nincsen hely ott, ahol nincsen hely az ember számára.
Azt szokták mondani, hogy a megosztott öröm dupla öröm, és mennyire igaz ez erre az isteni örömre, amely akkor növekszik és lesz teljes, ha egyre több emberhez eljut.
„Dicsőség Istennek a magasságban, békesség a földön, jóakarat az emberek között!” (Lk 2,14)
„Az Ige volt az igazi világosság, amely megvilágosít minden embert: ő jött el a világba.” (Jn 1,9)
A te életedben is lehet csak egy döntésnyire van Betlehem. Indulj el felé engedelmes szívvel, és éld meg a csodát!
„És az angyal így szólt: Ne féljetek, mert íme, nagy örömet hirdetek nektek, amely minden nép öröme lesz.” (Lk 2,10)
A türelem nem lemondás, beletörődés, hanem bizakodás, valami csodásnak a reményteljes várása.
A program megvalósulását a Rákóczi Szövetség támogatta.
Az Istennél mindig van megújítás és megújulás, mindig van új feladat és új kezdet.
Badalóban négy estén keresztül evangelizációs alkalomra került sor.
„ Keressétek először Isten országát és az ő igazságát, és mindezek ráadásként megadatnak majd nektek.” (Mt 6,33)