/ Mozaik
Mindenki így készíti a teát, de ez a legrosszabb eljárás
Mindenki így készíti a teát, de ez a legrosszabb eljárás
Állítsd be, hogy a Kárpátinfo az elsők között legyen a Google híreiben

Néhány gyakori hibával könnyen előfordulhat, hogy a tea többet árt, mint használ. Mutatjuk, mely tévedéseket érdemes elkerülni.

Hirdetés

A tea sokak számára mindennapi szertartás: megnyugtat, felmelegít, segít átvészelni egy fárasztó napot. Bár önmagában egy egészséges ital, néhány rossz szokás mellett könnyen előfordulhat, hogy többet árt, mint használ - írja a Házipatika.com

Tea fogyasztása: íme a leggyakoribb hibák

Az alábbiakban bemutatjuk, melyek azok a hétköznapi hibák, amelyekkel érdemes szakítani ahhoz, hogy a tea valóban a szervezet támogatójává váljon.

Túl forrón iszod

Sokan a lehető legfrissebb, gőzölgő teát kedvelik, ám ez az egyik legsúlyosabb hiba. A túl forró folyadék rendszeres fogyasztása ugyanis irritálhatja a nyelőcsövet, és hosszabb távon akár károsíthatja is a szöveteket. Érdemes pár percet várni, amíg az ital kissé lehűl, hogy a kellemes meleg ne váljon ártalmassá.

Túl erősre főzöd a teát

Másik súlyos probléma a hosszú áztatási idő. Ez növeli a koffein- és a csersavtartalmat, ami irritálhatja a gyomrot, fokozhatja a savtermelést, és egyeseknél székrekedést is okozhat. Az erős tea emellett extra terhet ró a májra is, mivel a nagyobb koffeinmennyiséget gyorsabban kell lebontania. A kellemetlenségek elkerülése érdekében érdemes a teát inkább rövidebben áztatni, így kíméletesebben hat a szervezetre. 

Hirdetés

Éhgyomorra iszol teát

Reggel elsőként teához nyúlni nem jó ötlet: a koffein és a csersav üres gyomorba kerülve könnyen okozhat hányingert, puffadást vagy fokozott savtermelést. Egy könnyű reggeli vagy néhány falat snack már elegendő ahhoz, hogy elkerüld a kellemetlenségeket – írja a Times of India.

Túl sok cukrot használsz

A bőségesen édesített tea finom lehet, de hosszabb távon kedvezőtlenül hat az anyagcserére. A magas cukortartalom növeli a máj terhelését, hozzájárulhat a zsírfelhalmozódáshoz, és emeli a cukorbetegség kockázatát. A mértékletesség vagy az édesítés elhagyása sokat javít a tea egészséges oldalán – írja az NDTV. 

Késő este is teát iszol

A teában lévő koffein órákon át a szervezetben maradhat, és rontja az alvásminőséget – pont ezért a délutáni kávézást is jobb elhagyni, hívja fel a figyelmet az nlc. A késő esti fekete vagy zöld tea könnyen okoz éjszakai ébredéseket vagy felszínes alvást. Ha valami meleg italra vágysz lefekvés előtt, válassz koffeinmentes változatot. 

Detox- és fogyasztóteákat használsz rendszeresen

Bár csábítóak lehetnek, ezek a teák gyakran tartalmaznak hashajtó hatású összetevőket, amelyek hosszú távon kiszáradást, elektrolit-zavart és emésztési problémákat okozhatnak.

Hirdetés

Túl sok teát iszol a nap folyamán

A napi 3-4 csésze még általában biztonságos, de a túlzott mennyiség fokozhatja a szorongást, nyugtalanságot, főleg a koffeintartalom miatt. Érdemes lehet inkább koffeinmentes változatokra áttérni – írja a Healthline.


Kövesse a Kárpátinfo.net oldalunkat: Facebook, Telegram, Twitter!
Legfrissebb híreink: Ukrajnai háború, Mozgósítás, Kárpátalja hírek, Ukrajna elnöke