Az Elődeink nyomdokain elnevezést viselő kulturális program résztvevői múltunk felidézésével visszatekinthettek őseink keresztény gyökereire.
Elhunyt Pásztor István.
Novák Katalin megköszönte a résztvevőknek, hogy ápolják és gazdagítják magyarságukat, a magyar nyelvet.
Szili Katalin kifejtette: az elmúlt 13 esztendőben sikerült kialakítani az együttműködő nemzetet.
Hozzátette: 1956-ban nem csak az ország határain belül, de az egész Kárpát-medencében reménykedtek a magyarok a forradalom sikerében.
Ha a főiskola nem lenne, "akkor sokkal nehezebb helyzetben lenne ma ez a közösség" - jelentette ki Szili Katalin.
A nemzeti összetartozás tudata és érzése történelmi léptékben mérve is páratlanul erős.
"Ahol vannak magyar gyermekek, ott van magyar jövő" - mutatott rá Szilágyi Péter.
A magyar kormány dolgozik a demográfiai mutatók javításán.
...ugyanakkor a világban bárhol él magyar, ők is számíthatnak ránk.
A kirándulások 72 százalékát Erdélybe szervezték.
A lehető legjobb kapcsolatokat kell fenntartani a szomszédos országokkal, ez ugyanis hasznára válik a határon túli magyar nemzeti közösségeknek is - jelentette ki.
Potápi Árpád János rámutatott, a 2010-et követő nemzetpolitikának köszönhetően indult meg a Kőrösi Csoma Sándor-program és a Petőfi Sándor-program, amelyek új lendületet adnak a diaszpórának és a szórványnak.
A program egy bő évtizede egyfajta új nemzeti ünnepé nőtte ki magát.
Az egész nagyvilágban, ahol magyarok élnek, megemlékeznek arról, hogy Szent István napja közeleg.
Mostanáig közel kétezer gazda jóvoltából 160 tonna kenyérnek való gyűlt össze, 40 tonnával több, mint tavaly ilyenkor.
Mondta a magyar kormány támogatásával felújított Herepei-ház avatóján.
Csaknem 160 tonna búzát.
Jelentette ki a Miniszterelnökség nemzetpolitikáért felelős államtitkára szombaton Ópusztaszeren.
Közölte Havasi Bertalan, a miniszterelnök sajtófőnöke.
Hozzátette, a diákok továbbviszik azt a kultúrát, melyet a magyar emberek a Kárpát-medencében ezer éve adnak át generációról generációra.
Hangsúlyozta: fontos, hogy minden polgár egyenlő legyen és megőrizhesse önazonosságát.
Mondta a Keresztúr nevű települések 23. nemzetközi találkozóján.
Úgy gondolja, hogy a Felvidéken államalkotó tényező a magyarság.
A románok aránya 89,33 százalék, a magyaroké 6,05, az ukránoké 0,28 százalék.
A cél az, "hogy aki magyar, azt megtartsuk magyarnak".
2023/2024-es időszakra szóló pályázati felhívások.
Megjegyezte: a régió népeinek közösen, összefogva kell fellépni az őket közösen fenyegető veszélyekkel szemben.