XIV. Leó pápa a világ kormányaihoz és népeihez fordulva az éhezés elleni küzdelemre fordított források növelését sürgette.
A keresztény közösségek, ha elég erősek, képesek hatni az egész társadalomra - mondta Erdő Péter bíboros.
Pünkösdkor a Szentlélek megtanítja az embereket, hogy értsék Isten üzenetét és egymást - mondta Erdő Péter bíboros.
A háború miatt nehéz helyzetbe kerültek támogatásához járul hozzá jótékonysági koncertsorozatával a Cantus Akadémiai Kamarakórus
A politikusok az emberekre hallgassanak, akik békét akarnak - szorgalmazta Ferenc pápa a Szent Péter téren vasárnap délben mondott beszédében, melyben a húsvétot ünneplő ortodoxokat is köszöntötte.
Újabb segélyszállítmányt indít Kárpátaljára az Esztergom-Budapesti Főegyházmegye Szent Erzsébet Karitász Központja, a Katolikus Karitász pedig öt kisbusznyi tartós élelmiszert és gyógyszert küld a térségbe az ukrajnai háború miatt létrehozott ingyenkonyhák támogatására.
Nincs olyan fájdalom, amellyel most ne tudnánk odamenni az elárult, erőszakot szenvedett, megkínzott és meggyilkolt Jézushoz és egyben ahhoz a Krisztushoz, aki legyőzte a gonoszt – úgy, hogy nem adta meg neki magát –, Krisztushoz, aki feltámadt!
A feltámadás fényében felelősek vagyunk egymásért, népünkért és a teremtett világért - mondta Erdő Péter bíboros, esztergom-budapesti érsek húsvét vigíliáján, szombat este a budapesti Szent István-bazilikában.
Ma is szükség van a krisztusi feltámadás képviselte reményre és fényességre Ferenc pápa szerint, aki békét sürgetett a háború uralta világban a Szent Péter-bazilikában mondott homíliájában szombat este.
Az önmagát a kereszten feláldozó Jézus helyreállítja a békét a teremtett világ és a Teremtő között, és békére kötelezi az emberiséget is - mondta Erdő Péter bíboros, esztergom-budapesti érsek húsvét alkalmából.
A hagyományokat követve a beregszászi római katolikus gyülekezet húsvét közeledtével a város északkeleti részén található Kerek-hegyen keresztúti ájtatosságot tartott. Ezt az áldozathozatalt a közösség oly annyira áhított békéért ajánlotta fel.
Virágvasárnap Jézus jeruzsálemi bevonulására emlékeznek a keresztények. Ezzel kezdődik a nagyhét, a húsvétra felkészítő nagyböjt utolsó időszaka.
Ferenc pápa a világjárvány két éve után először ismét a Szent Péter téren mutatta be a Jézus jeruzsálemi bevonulását idéző virágvasárnapi szentmisét több tízezer hívő részvételével.
Karácsony öröme, Isten szeretete az emberiség iránt vigasztalást hoz a gyászolóknak és biztonságot ad azoknak, akik a betegségtől és a bajoktól való félelemben élnek.
Keletről az orosz támadás fenyeget, nyugatról pedig – Ferenc pápa szavaival – a fasiszta és a kommunista diktatúrához hasonló tendenciák közelítenek.
A beregardói temetőkertben álló ódon kápolna névadójának tiszteletére a helyi római katolikus hívek és az alkalomra érkező zarándokok az elmúlt szombaton Szent Imre-napi búcsút tartottak
A bukovinai székelység a számkivetettségben is mindvégig megőrizte hitét, magyarságát - hangsúlyozta a Miniszterelnökség nemzetpolitikáért felelős államtitkára.
A Munkácsi Szent István Líceumot két évtizeddel ezelőtt azzal a céllal alapították, hogy legyen egy olyan katolikus egyházi oktatási intézmény Kárpátalján, ahol az alapos tudás megszerzésének lehetősége mellett keresztény szellemiségben nevelkedhetnek a fiatalok.
Nagyszőlősön a helyi plébániatemplom kertjében felavatták Nagyboldogasszony szobrát, Matl Péter Magyar Örökség díjas munkácsi szobrászművész alkotását.
Öt kontinens ezerkétszáz millió katolikusa figyel ránk a következő napokban, az 52. Nemzetközi Eucharisztikus Kongresszus idején - mondta Erdő Péter bíboros.
Vasárnap ünnepli a katolikus egyház a legfontosabb Mária-ünnepet, Nagyboldogasszony napját, vagyis Szűz Mária halálát és mennybevételét.
Tavaly a Beregardó központjában álló római katolikus templomot Árpád-házi Szent Kinga tiszteletére szenelték fel. Az egyházközség tagjai vasárnap templombúcsú keretében emlékeztek a fontos eseményre
Ferenc pápa elítélte, "botrányosnak" nevezte a világ szűnni nem akaró fegyveres konfliktusait, a fegyverkezést, és méltányos vakcinaelosztást kért az embereknek a nemzetközi közösségtől a koronavírus ellen.
Nagyböjt után nagy ünneplés következik. Persze mértékkel, mert különben jöhet a kényszerböjt.
Ferenc pápa megáldotta a tüzet, és meggyújtotta a húsvéti gyertyát, mely lángot adott a jelenlevők kezében tartott gyertyáknak. A sok apró gyertya világította meg a hatalmas bazilikát.
Isten a bajban is hűségesen szeret, és idén különösen fontos, hogy ezt tudatosítsuk magunkban - mondta Erdő Péter bíboros, esztergom-budapesti érsek húsvét alkalmából az MTI-nek.
Nagycsütörtök éjjel az állatias sátáni ösztönök vezérelte tettesek betörtek a Tiszabökényi Árpád-házi Szent Erzsébet templomba.
A beregszászi születésű Kurmay Sándor azt vallja, hivatásaiban mindig a tenni akarás, a közösség szolgálata volt a célja. Tevékenykedett pedagógusként, majd a Kezünkben a Jövő Alapítvány elnökeként segített az árva gyerekeknek családba kerülni, ma pedig a Beregszászi Római Katolikus Egyházközség munkatársaként tesz az élhetőbb jövőért. Ismerjük meg őt!
Vízkereszt (január 6.) a karácsonyi időszakot lezáró ünnepünk, a katolikus egyház egyik legfontosabb ünnepe. Ez az egyik legősibb keresztény ünnep, amely Jézus Krisztus megjelenésének, kinyilvánulásának momentumait kapcsolja egybe
Macsola határában szentelt fel útmenti keresztet Majnek Antal munkácsi római katolikus megyéspüspök december 31-én. A feszület felállítását a macsolai Biriki család kezdeményezte és finanszírozta.
Az emberek és nemzetek közötti békét és kölcsönös törődést nevezte az új koronavírus teremtette járványhelyzet tanításának Ferenc pápa újévi beszédében, amelyet a Vatikán interneten közvetített péntek délben.