"Ukrajna biztonsága a mi saját biztonságunk szempontjából is fontos" - fogalmazott.
A három hét múlva Hágában megrendezésre kerülő NATO-csúcstalálkozó napirendjén az egyik kulcsfontosságú kérdés Ukrajna támogatásának folytatása lesz, jelentette ki Mark Rutte NATO-főtitkár.
Ukrajna meghívást kapott a hágai NATO-csúcstalálkozóra, amelyet ebben a hónapban tartanak – jelentette be Volodimir Zelenszkij elnök.
Pavel kijelentette: Ukrajna számára a legerősebb biztonsági garancia egy erős és jól felszerelt hadsereg lesz. A további lehetőségek a béketárgyalások eredményeitől függenek majd.
Rutte azt is mondta: jó dolognak tartja, hogy az ukránok tárgyalóasztalhoz ültek.
A főtitkár hangsúlyozta, hogy eredményt csak úgy lehet elérni, ha orosz részről megfelelően összeállított delegációval jelennek meg csütörtökön Isztambulban.
A német kancellár kijelentette: Oroszország háborúja Ukrajna ellen frontális támadást jelent nemcsak a területi egysége, hanem Európa 1990 utáni teljes politikai rendje ellen.
Ukrajna hamarosan megkapja az új Patriot légvédelmi rendszereket, a szövetségesek a tavalyi NATO-csúcson tettek ígéretet ezek szállítására.
Rutte hangsúlyozta a NATO határozott és rendíthetetlen kiállását Ukrajna mellett, és megígérte, hogy továbbra is segítik az országot.
A tárgyalásokat az Egyesült Államok vezeti Ukrajnával és az oroszokkal együtt.
A NATO-főtitkár elmondta: az Oroszországból eredő fenyegetés továbbra is fennáll.
Meghalt négy amerikai katona egy hadgyakorlaton a litvániai Pabrade városhoz közeli gyakorlótéren - erősítette meg Mark Rutte, a NATO főtitkára szerdán Varsóban.
A NATO "teljes erejével" válaszol, amennyiben valaki megtámadná Lengyelországot vagy a szövetség más tagállamát - jelentette ki Mark Rutte, a NATO főtitkára.
Rutte hangsúlyozta: "fontos, hogy Ukrajna erős pozícióban legyen", amikor megkezdődnek a béketárgyalások a konfliktus lezárása érdekében.
Zelenszkij a brit fővárosban tett látogatása során is világossá tette, hogy nem hajlandó területi engedményeket tenni Oroszországnak.
„Biztosan tudom, hogy az amerikai kormányzat rendkívül elkötelezett amellett, hogy tartós béke jöhessen létre Ukrajnában. Ehhez nyilvánvalóan az szükséges, hogy mindannyian közösen dolgozzunk e cél érdekében” – mondta a főtitkár.
Sir Keir Starmer, az Egyesült Királyság miniszterelnöke számos európai vezetőt és az Európai Unió vezetőit hívta meg egy vasárnapi csúcsra, hogy „előmozdítsák” Ukrajna és a biztonság ügyét.
A NATO továbbra is támogatni fogja Ukrajnát, kiáll Ukrajna mellett, és átsegíti mindazon kihívásokon, amelyekre szükség van ahhoz, hogy törekvése igazságos és tartós békéhez vezessen.
Hozzátette, hogy Donald Trump amerikai elnök véget akar vetni a háborúnak, amelynek érdekében kezdeményezéssel élt.
Ilyen döntést az ukrán elnök és Ukrajna népe hozhat - jelentette ki az amerikai elnök ukrajnai és oroszországi különmegbízottja Brüsszelben hétfőn.
Hegseth hangsúlyozta, hogy "egyik ország sem vállalt nagyobb elköteleződést" Ukrajna mellett, mint az Egyesült Államok.
Az új amerikai elnöki adminisztráció támogatja a NATO-t abban, hogy a teljes körű háború után tartós békét teremtsen Ukrajnában.
Az európai szövetségeseknek a GDP-jük két százalékánál "jóval többet" szükséges fektetniük a védelembe - jelentette ki Mark Rutte NATO-főtitkár.
Mark Rutte NATO-főtitkár szerint a szövetség tagállamainak jelentősen növelniük kell védelmi kiadásaikat, és szorosabb együttműködésre van szükség az észak-amerikai partnerekkel.
Az Oroszországgal folytatott tárgyalások újrakezdésekor Ukrajnának „a lehető legjobb helyzetben” kell lennie, ehhez pedig állandó támogatásra van szükség – jelentette ki vasárnap Mark Rutte NATO-főtitkár.
Mark Rutte NATO-főtitkár a beszédében méltatta Ukrajna erőfeszítéseit a nemzeti ellenállás rendszerének kiépítésére.
Az Európai Unió várakozással tekint az Egyesült Államok új elnökével való szoros együttműködés elé a globális kihívások kezelésében.
További beruházások által még erősebbé kell tenni a szövetség védekező- és ellenállóképességét - jelentette ki a NATO-főtitkár.
Balti Őrszem néven új missziót indít a NATO azzal a céllal, hogy erősítsék a Balti-tenger alatti infrastruktúra védelmét.
Mark Rutte hangsúlyozta, a jelenlegi veszélyes időben fokozni kell a biztonságot, és ennek érdekében erősíteni szükséges az együttműködést az Európai Unió és a NATO között.
Mark Rutte NATO-főtitkár bejelentette, hogy a katonai szövetség megerősíti a jelenlétét a Balti-tengeren, miután Észtország és Finnország között megsérült egy elektromos kábel a tenger alatt.