Mark Rutte főtitkár kijelentette, mivel a NATO nem vesz részt az orosz–ukrán háború befejezésének kérdésében, a szövetség nincs jelen a béketárgyalásokon, így nincsenek saját „vörös vonalaik”.
Mi, a NATO nem veszünk részt ezekben a tárgyalásokban. Ezeket valójában az Egyesült Államok vezeti Ukrajnával és az oroszokkal együtt. Örülök, hogy az USA előrébb vitte ezt a kérdést, és hogy a tárgyalások jelenleg is tartanak – fogalmazott a főtitkár.
Mark Rutte hangsúlyozta, hogy a tárgyalások „ nem Ukrajna, hanem az oroszok” miatt haladnak lassan.
Emellett hozzáfűzte, hogy „a labda most Oroszország térfelén van”. Bár a NATO nem vesz részt a tárgyalásokban, Mark Rutte biztosított, hogy a szövetség Ukrajnát „büszke, független” államként szeretné látni, amely halad előre - közölte a karpat.in.ua.
Kövesse a Kárpátinfo.net oldalunkat: Facebook, Telegram, Twitter!
Legfrissebb híreink: Ukrajnai háború, Mozgósítás, Kárpátalja hírek, Ukrajna elnöke