A NATO továbbra is támogatni fogja Ukrajnát, kiáll Ukrajna mellett, és átsegíti mindazon kihívásokon, amelyekre szükség van ahhoz, hogy törekvése igazságos és tartós békéhez vezessen - jelentette ki a NATO-főtitkár hétfőn, az ukrajnai háború kezdetének harmadik évfordulóján.
Mark Rutte az X közösségi oldalra feltöltött videoüzenetében közölte,
a NATO mindvégig Ukrajna mellett állt Oroszország "brutális agressziós" háborújában, hogy - mint fogalmazott - "továbbra is loboghasson a szabadság lángja".
A NATO fegyverekkel, felszereléssel és kiképzéssel tartotta erősen" Ukrajnát - részletezte.
"Ukrajna továbbra is kitart bátorsággal, amely nem lankad, reménnyel, amely nem halványul, és olyan lélekkel, amelyet nem lehet megtörni"
- fogalmazott.
Az ukrán nép bátorsága és rugalmassága lelkesíti a világot - húzta alá Rutte.
A NATO továbbra is támogatni fogja Ukrajnát, kiáll Ukrajna mellett, és átsegíti mindazon kihívásokon, amelyekre szükség van ahhoz, hogy törekvése igazságos és tartós békéhez vezessen
- tette hozzá videoüzenetében a NATO-főtitkár.
Kövesse a Kárpátinfo.net oldalunkat: Facebook, Telegram, Twitter!
Legfrissebb híreink: Ukrajnai háború, Mozgósítás, Kárpátalja hírek, Ukrajna elnöke
Forrás
MTI