A gyümölcsök egészségesek, de nem mindegy, melyikből mennyit fogyasztunk. Ismerje meg azokat a gyümölcsöket, amelyek magasabb kalóriatartalmuk miatt mértékletes fogyasztást igényelnek.
A tény, hogy a gyümölcsfogyasztás nagyon jót tesz az egészségnek, nem újdonság.
A túlzott sóbevitel egészségkárosító hatásait is ellensúlyozhatja a káliumban gazdag ételek fogyasztása, legalábbis a nőknél – derült ki egy frissen publikált tanulmányból.
Sok ételnél felmerül a kérdés, hogy be kell-e tenni a hűtőbe vagy sem.
Érdemes a szervezetünket időnként megtisztítani és feltölteni mindenféle vitaminokkal, éppen ezért fogyasszunk minél több folyadékot, zöldséget és gyümölcsöt!
Szervezetünk pH-értékének normál szinten tartása nagyon fontos az egészségünk szempontjából – 1-től 14-ig terjedő skálán mérhető ez az érték, és ha 7 alatt van, akkor túl savasak vagyunk.
Mutatjuk, melyek azok a gyümölcsök, amikből bátran falatozhatunk.
Az avokádó már nem egy elérhetetlen, vagy éppen ismeretlen növény, azonban sokan félnek a kipróbálásától, vagy csak nem tudják, mit kezdjenek vele.
Az avokádó egy olyan univerzális növény, amely gyümölcs, zöldség és gyógynövény is egyben.
Rossz hír, hogy idővel az agyunk is öregszik és lassul, jó hír, hogy megfelelő ételek és italok fogyasztásával ez a folyamat jelentősen lelassítható.
A magas vérnyomás sok kellemetlen tünetet okozhat az életedben, így nem árt, ha egészséges táplálkozással is próbálsz küzdeni ellene.
Sok ételnél merül fel a kérdés, hogy be kell-e tenni a hűtőbe vagy sem.
Az avokádó egyre több helyen kapható már itthon is, ami nagyon jó hír, mert igazi szuperélelmiszer.
Az egészséges táplálkozásnak nem csak a jobb közérzetet, a szebb vonalakat, de a jobb szexuális életet is köszönhetjük. Néhány étel viszont kifejezetten árt a libidónak.
Naponta egy avokádó elfogyasztása számottevően hozzájárulhat az emésztés és a bélflóra egészségének megőrzéséhez - állítják amerikai kutatók.
A legtöbb rákkal küzdő beteg tapasztalja, hogy a kezelés mellékhatásaként csökken az étvágya, nehezére esik a rágás, evés, nyelés.
Vannak, akik gyakran érzik magukat éhesnek akkor is, ha nemrég ettek, vagy éppen akkor is késztetést éreznek az evésre, amikor valójában nem is éhesek.
Nem kell léböjt- vagy tisztítókúrába fognunk, ha szeretnénk eltávolítani a testünkből a méreganyagokat.
Érdemes betartani azt az általános szabályt, miszerint legalább két órának el kell telnie a jógaóra és az utolsó étkezés között.
Mutatjuk, miket érdemes gyakran, akár naponta fogyasztani. Jó hír, hogy a csoki is benne van. Csak nem mindegy, hogy milyen.
Naponta egy avokádó elfogyasztása számottevően hozzájárulhat az emésztés és a bélflóra egészségének megőrzéséhez - állítják amerikai kutatók.
Otthoni szépségmaszkokat készíteni nemcsak azért jó, mert általában olcsóbbak.