Öt 14–15 éves fiatalt kellett kórházba szállítani a Beregszászi járásban. A mentősök a nyári bélfertőzések veszélyeire figyelmeztetnek.
Az ifisek versben, prózába, énekben vallottak arról, mennyire szeretik a nagyszüleiket.
Több mint ötven fiatal résztvevője volt az alkotóhétnek.
Ezúttal 160 alap- és 60 mesterképzést végző diák vehette át a diplomáját.
Az ifjú bajnok mindössze 15 éves.
A Kárpátaljai Magyar Mentálhigiénés Társaság kiemelt fontosságú projektje olyan szülők támogatása, akik sajátos nevelésű gyermekeket gondoznak.
Kuti László kiemelte, hogy az elesett katona áldozata nem volt hiábavaló, hiszen ő is azért harcolt, hogy itt, szülőföldjén, a nemzetiségek a jövőben békében élhessenek.
Jelenleg 50 növendéke van a folkműhelynek.
A program célja, hogy a Beregszászi kistérség pedagógusai felismerjék a kiégés fenyegetettségét és hatékonyan tudjanak megelőző mentálhigiénés tevékenységet folytatni.
Ezúttal a ravatalozóban végeztek nagytakarítást, a temetőkertben bozótot irtottak, szemetet gyűjtöttek, lámpaoszlopokat festettek stb.
Kiemelte: a kárpátaljai magyarok ugyanúgy számíthatnak az anyaország támogatására, ahogy egy gyermek számíthat az édesanyjára.
Szentkirályi Alexandra kormányszóvivő elismeréssel szólt arról a sokirányú tevékenységről, amelyet a szervezetek folytatnak a magyar kultúra megismerése, megtartása és továbbadása érdekében.
Színes program várta az érdeklődőket a beregardói Perényi Kultúrkúriában, ahol kiállítás, filmvetítés, kézműveskedés várta a gyerekeket, felnőtteket egyaránt.
A temetési szertartás 12 órakor kezdődik Beregszász ravatalozójában.
A hulladékválogató és lerakó komplexum tervezett kapacitása évi 30 000 tonna, ami tekintve a Beregszászi járás által termelt szemét mennyiségét, 25-30 évre oldja meg a hulladéklerakás kérdését a Bereg-vidéken.
Az 1998-as születésű Sebestyén László elesett a harcokban.
Köszöntötték a média veterán, illetve ma is aktív munkatársait.
Matl Péter ars poeticája: nekem itthon van feladatom, itthon kell alkotnom.
Petőfi a zsigereinkbe beivódott költő.
Tíz kárpátaljai helyszínen több mint kétezren adták elő az összetartozás táncát.
Nem lehet vita tárgya, hogy szolidaritást kell vállalni azokkal a közösségekkel, akik a határon túl élnek magyarként - mutatott rá a főpolgármester.
Az átrium fiatalokkal, jelezvén, hogy tehetségekben ma sincs hiány.
Ezúttal harminc fiatal vett búcsút az alma matertől.
Továbbra is igen sok kisdiák választja ezt az iskolát, amely az elmúlt évtizedek alatt komoly rangot vívott ki magának.