/ Közélet
Orbán Anita: A Kijev elleni orosz támadás újabb borzalmas emlékeztető a háború áldozataira. Fotó: MTI/Purger Tamás
Orbán Anita: A Kijev elleni orosz támadás újabb borzalmas emlékeztető a háború áldozataira. Fotó: MTI/Purger Tamás
Állítsd be, hogy a Kárpátinfo az elsők között legyen a Google híreiben

„Oroszország éjszakai, brutális támadása Kijev ellen újabb borzalmas emlékeztető arra, hogy milyen emberi áldozatokkal jár ez a háború” – írta vasárnap Orbán Anita magyar külügyminiszter az X közösségi oldalán.  

Hirdetés

Hozzátette: „A civileknek soha nem szabadna rakéták, drónok és robbanások közepette ébredniük, és életükért aggódniuk. Elpusztult otthonok, szétszakított családok, ártatlan emberek halála és sebesülése – ez elfogadhatatlan”.

Hirdetés

„Határozottan elítéljük a támadást, és kiállunk az áldozatok és az ukrán nép mellett”

– írta a külügyminiszter.