„Oroszország éjszakai, brutális támadása Kijev ellen újabb borzalmas emlékeztető arra, hogy milyen emberi áldozatokkal jár ez a háború” – írta vasárnap Orbán Anita magyar külügyminiszter az X közösségi oldalán.
Hozzátette: „A civileknek soha nem szabadna rakéták, drónok és robbanások közepette ébredniük, és életükért aggódniuk. Elpusztult otthonok, szétszakított családok, ártatlan emberek halála és sebesülése – ez elfogadhatatlan”.
„Határozottan elítéljük a támadást, és kiállunk az áldozatok és az ukrán nép mellett”
– írta a külügyminiszter.
Russia’s brutal overnight attack on Kyiv is another horrifying reminder of the human cost of this war. Civilians should never wake up to missiles, drones, explosions, and fear for their lives. Homes destroyed, families shattered, innocent people killed and injured - this is…
— Anita Orban (@_OrbanAnita) May 24, 2026
Kövesse a Kárpátinfo.net oldalunkat: Facebook, Telegram, Twitter!
Legfrissebb híreink: Ukrajnai háború, Mozgósítás, Kárpátalja hírek, Ukrajna elnöke