Orosz dróntámadás érte a Csernobil közelében található kiégett nukleáris üzemanyag-tároló egyik épületét. Tűz keletkezett, de a sugárzási szint nem emelkedett meg.
Oroszország 236 drónnal támadta Ukrajnát június 7-én éjjel. Az ukrán légvédelem 215 célpontot semmisített meg vagy zavart meg, de több helyszínen becsapódásokat is regisztráltak.
Orosz drónok támadták Odessza megyét június 6-án hajnalban. A támadásban egy szálloda, egy egészségügyi központ, lakóépületek és kritikus infrastruktúra is megrongálódott.
Orosz drón- és rakétatámadás érte a Naftohaz egyik stratégiai létesítményét Harkiv megyében. A vállalat szerint az objektumot kétszer támadták meg.
Volodimir Zelenszkij szerint Oroszország tömeges támadása azt mutatja, hogy Ukrajnának sürgősen nagyobb rakétavédelemre és Patriot-rendszerekhez rakétákra van szüksége.
Tömeges orosz rakéta- és dróntámadás érte Ukrajna energetikai infrastruktúráját. Kijevben és hat megyében maradtak fogyasztók áram nélkül.
Az SzBU szerint egy 18 éves kijevi fiatal adatokat gyűjtött a május 24-i orosz támadás után, és újabb csapások előkészítésében segíthetett.
A Kijev térségét ért kiterjedt éjszakai orosz légicsapások nyomán a nemzetközi közösség kemény válaszát sürgetve.
Kifosztotta a sérült lakásokat a rakétatámadás után, elfogtak egy férfit Kijevben.
„Határozottan elítéljük a támadást, és kiállunk az áldozatok és az ukrán nép mellett” – írta a külügyminiszter.
Jurij Ihnat megerősítette, hogy Oroszország az éjszaka folyamán RS–26 „Rubezs” (Oresnyik) ballisztikus rakétát vetett be Kijev megye ellen, a becsapódás Bila Cerkva térségében történt.
Nőtt a halálos áldozatok és sérültek száma a Kijev elleni éjszakai támadás után.
Egy ukrán őrmester átaludta a légiriadót, ezért nem tudta értesíteni a történtekről az egységét.
Szerdán délután a szlovák-ukrán határátkelőket biztonsági okokból lezárták.
Május 15-én szigorú tilalom van érvényben bármilyen szórakoztató rendezvény megrendezésére Kijevben.
Oroszország keddi támadása súlyos károkat okozott a Naftohaz gázkitermelő létesítményeiben.
A sebesültek többsége a közszolgáltatásokban dolgozott – közölte Olekszandr Prokugyin.
Épp ennek a veszélye tántoríthatja el Moszkvát egy hasonló hadmozdulat végrehajtásától.
A mentőszolgálatok közlése szerint halálos áldozata nem volt a támadásnak, eddig négy sérültet láttak el az orvosok.
Felfegyverkezésével Oroszország a NATO-val való katonai konfrontációra készül − jelentette ki a német védelmi miniszter.
Ha Oroszország agressziót indítana a Suwalki-folyosó körzetében, elveszíthetné Kalinyingrádi területét.
Az előzetes információk szerint a találat egy dízelmozdonyt ért.
Oroszország új szárazföldi offenzívára készül Ukrajna délkeleti részén, és szeptemberig az egész Donyec-medencét el akarja foglalni.
Európa nem képes magát egyedül megvédeni Oroszországgal szemben.
Orosz dróntámadás érte Odesszát, három halott és 16 sérült. A város gyásznapot hirdetett, az áldozatok között egy kisgyermek is van.
Az orosz hadsereg újabb támadásra készül, célja egy ütközőzóna kialakítása Dnyipropetrovszk megyében. Az ukrán erők közben jelentős területeket szabadítottak fel.
A rendőrség az elmúlt nap során közel 90 orosz támadást rögzített Szuminál.
Orosz drónok támadták Kijevet, a lehulló roncsok tüzet okoztak egy irodaházban.
Egyelőre nem ismert, mi okozza a késleltetett robbanásokat.