Oroszország arra készül, hogy az olajárak hordónként 40 dollárra esnek a túlkínálat, Kína gazdaságának lassulása és az OPEC+ országok megnövekedett olajtermelése miatt – jelentette az Ukrajna Külügyi Hírszerző Szolgálata augusztus 10-én, vasárnap.
Az orosz Roscongress alap jelentése szerint a világpiaci olajárak hordónként 40-50 dollárra eshetnek 2025 végén – 2026 elején. A hírszerzés emlékeztetett arra, hogy egy hordó jelenleg 66-68 dollárba kerül, azonban a piac „újabb árháborút” tapasztal.
„Az OPEC+ olajmegállapodása szétesni látszik: Szaúd-Arábia növeli az olajtermelést, ami túlkínálatot teremtett. A palagáz-exportőrök is hozzájárulnak, gyorsan növelve a fúrásokat, az ártól függetlenül”
– magyarázta a hírszerzés. Ezenkívül további nyomást gyakorol a piacra a kínai gazdaság lassulása, valamint a brazil, guyanai és norvég olajexport növekedése. Eközben a geopolitikai kockázatok, amelyek korábban néhány dollárral „felnyomták” az árfolyamokat, most szinte semmilyen hatással nincsenek az árakra. Ennek eredményeként a világ olajkínálata gyorsabban növekszik, mint a kereslet - közölte a karpat.in.ua.
Kövesse a Kárpátinfo.net oldalunkat! Értesüljön időben a legfontosabb ukrajnai és kárpátaljai hírekről! Kövessen minket Facebookon, Instagramon, Twitteren vagy iratkozzon fel Google News csatornánkra!
Kövesse a Kárpátinfo.net oldalunkat: Facebook, Telegram, Twitter!
Legfrissebb híreink: Ukrajnai háború, Mozgósítás, Kárpátalja hírek, Ukrajna elnöke
Csapon végső búcsút vettek a háborúban elesett Szerhij Pireutól.
Törökországban, az Ararát-hegy lábánál egy különös kőzetképződmény lapul a hegyoldalban, amely pontosan akkora, mint a Bibliában leírt Noé bárkája.
Új korszak a határátlépésben: az eCserha rendszer júniustól a személyautók számára is elérhető lesz.
A 380 évvel ezelőtt létrejött ungvári unió egyházi, szellemi és kulturális örökségéről tartottak konferenciát Beregszászon.
A megkezdett növényvédelmi munkákat folytatni kell, különös figyelemmel a gombás betegségekre és a kártevők elleni védekezésre, még termés hiányában is!
A csapásoknak halálos áldozataik is vannak, lakóházak rongálódtak meg, ipari, vasúti és kikötői infrastrukturális létesítményekben keletkeztek károk.
Ha Oroszország agressziót indítana a Suwalki-folyosó körzetében, elveszíthetné Kalinyingrádi területét.
Kárpátalján őrizetbe vették a katonai orvosi bizottság vezetőjét, aki pénzért hamis igazolásokat adott. Több mint 11 millió hrivnyát foglaltak le.
Ukrajna nem fogad el „lépcsőzetes” EU-tagságot – jelentette ki Andrij Szibiha külügyminiszter. Szerinte Kijev gyorsan halad az EU-csatlakozás felé.
A tavaly április 21-én elhunyt Ferenc pápa emlékére a Santa Maria Maggiore pápai bazilikában mutattak be misét.