3500 dollár kenőpénzt ajánlott a határőrnek egy 22 éves férfi Asztélynál. Fotó: Ukrán Állami Határszolgálat
 / Kékfény

Kárpátalján őrizetbe vettek egy 22 éves férfit, aki 3500 dollár kenőpénzt ajánlott fel az ukrán határőröknek a határ akadálytalan átlépésének érdekében.

Az esetről az Ukrán Állami Határszolgálat Nyugati Regionális Osztályának Facebook-oldala számolt be.

3500 dollár kenőpénzt ajánlott a határőrnek egy 22 éves férfi Asztélynál. Fotó: Ukrán Állami Határszolgálat
3500 dollár kenőpénzt ajánlott a határőrnek egy 22 éves férfi Asztélynál. Fotó: Ukrán Állami Határszolgálat

A határszolgálat tájékoztatása szerint a kárpátaljai férfi október 25-én azzal a céllal érkezett az asztélyi ellenőrzőponthoz, hogy elhagyja Ukrajna területét. 

Mivel a határátlépésre nem volt jogalapja, ezért a 22 éves kárpátaljai férfi úgy döntött, hogy 3500 dollár kenőpénzt ad a határőrnek az akadálytalan határátlépés érdekében.

A határőrök az esetről értesítettek a rendőrséget. Az ügyben eljárást indítottak.


 


Iratkozz fel a Kárpátinfo.net csatornáira: Facebook, Instagram, Twitter, Telegram, Google Hírek



Címlapról ajánljuk

Az ukrán elnök jelezte, hogy ezt összekapcsolja a 90 milliárd eurós uniós hitel blokkolásának feloldásával.

A cél a társadalmi ellenállóképesség erősítése a növekvő geopolitikai feszültségek és a természeti katasztrófák közepette.

Az emésztés sebessége számos betegség kialakulására hatással lehet.

Az előzetes adatok szerint az SZBU drónjai öt, egyenként 20 ezer köbméter kapacitású nyersolajtartályt rongáltak meg.

A döntés hátterében elsősorban nem politikai, hanem nagyon is személyes és gazdasági okok állnak.

Ukrajna már 10 éves drónszállítási megállapodást írt alá három közel-keleti országgal.

A holland hatóságok elutasították Pavel Kriszevics orosz művész és korábbi politikai fogoly vízumkérelmét.

„Reggel fogj a magvetéshez, és ne pihentesd a kezed este sem” – a Prédikátor könyvéből (11,6a) vett ige volt a mottója a csendesnapnak.

Ittas férfi dobott gránátot a rendőrök közé Dnyipropetrovszk megyében, többen megsérültek.