ENSZ: Ukrajnában 184 civil halt meg augusztusban
 / Közélet

2024 augusztusában a katonai műveletek következtében Ukrajnában 184 civil vesztette életét, köztük nyolc gyermek, és 856 civil megsebesült – áll az Egyesült Nemzetek Szervezetének (ENSZ) jelentésében.

Amint azt az ENSZ Emberi Jogi Főbiztosának Hivatala összefoglalójában megjegyezte az áldozatok túlnyomó többsége Ukrajna törvényes hatóságai által ellenőrzött területeken tartózkodott, vagyis azokon a területeken, amelyekre az orosz hadsereg csapást mér.

A 184 halottból 10 ember az Oroszország által megszállt területeken élt.

A háború csaknem minden áldozata augusztusban rakéta-, bomba- és tüzérségi csapások során halt meg: két ember aknán robbant fel.

Általánosságban elmondható, hogy az ENSZ becslései szerint 2022. február 24-e óta, amikor Oroszország teljes körű háborút indított Ukrajna ellen, 11 743 embert öltek meg, és 24 614 ukrán civil sebesült meg a harci cselekmények következtében.

A jelentések gyakoriságának csökkenését valószínűleg a polgári áldozatok számának csökkenése befolyásolta. Az áldozatok túlnyomó többségét, a 8427 halottat az invázió első évében regisztrálták - közölte a karpat.in.ua.


 


Iratkozzon fel a Kárpátinfo.net csatornáira: Facebook, Instagram, Twitter, Telegram

Olvassa a Kárpátinfo.net híreit a Google News oldalon.



Címlapról ajánljuk

A bűnszövetkezet összes tagját tetten érték, amikor éppen egy újabb helyi lakost raboltak el, és pénzt próbáltak kizsarolni tőle.

A szankciós és politikai nyomás csökkenése az agresszor katonai ambícióinak növekedéséhez vezetett.

Az ukrán elnök jelezte, hogy ezt összekapcsolja a 90 milliárd eurós uniós hitel blokkolásának feloldásával.

A cél a társadalmi ellenállóképesség erősítése a növekvő geopolitikai feszültségek és a természeti katasztrófák közepette.

Az emésztés sebessége számos betegség kialakulására hatással lehet.

Az előzetes adatok szerint az SZBU drónjai öt, egyenként 20 ezer köbméter kapacitású nyersolajtartályt rongáltak meg.

A döntés hátterében elsősorban nem politikai, hanem nagyon is személyes és gazdasági okok állnak.

Ukrajna már 10 éves drónszállítási megállapodást írt alá három közel-keleti országgal.

A holland hatóságok elutasították Pavel Kriszevics orosz művész és korábbi politikai fogoly vízumkérelmét.