Jelentette ki az Európai Bizottság elnöke pénteken arra reagálva, hogy felrobbant egy tengeri drón a romániai Konstanca kikötőjében.
Oroszország több mint száz várost és falut támadott
Az ukránok a 33 Sahid drónból 28-at lelőttek.
A támadási hullámok több mint három órán át tartottak.
A támadásoknak civil halálos áldozatai és sérültjei vannak.
Egy célpont engedély nélkül behatolt a román légtérbe és Galac város felé haladt.
Az ukrán légvédelem a 38 iráni gyártmányú támadó drónból 26-ot lelőtt.
Az orosz erők összesen 24 drónt indítottak.
Robbanások voltak Odesszában, Krivij Rihben és Hmelnickijben is.
Már harmadik alkalommal estek dróndarabok román területre.
A szétszóródott törmeléket egy katonai helikopter pilótái találták meg,
Hat kamionsofőr és egy helyi lakos megsérült.
Az ukrán légvédelem elhárította a támadást.
A lehulló törmelékek tüzet okoztak egy parkban is, egy ember pedig szívrohamot kapott az ijedtségtől.
Aemmi jele annak, hogy a NATO-ra szándékoznának csapást mérni.
Romániában óvóhelyeket jelölnek ki és veszély esetén riasztani fogják a lakosságot.
Öt nap alatt ez volt a negyedik támadás a település ellen.
Legkevesebb tizenhat halálos áldozat van.
A csapásokban egy civil életét vesztette, és több épület kigyulladt.