Ukrán hadsereg az orosz-ukrán háborúban. Illusztráció

MTI

 / Közélet

Az ukrán vezérkar cáfolta pénteken, hogy ukrán egységeket kerítettek volna be orosz erők az oroszországi kurszki régióban.

"Nem felelnek meg a valóságnak azok az állítások, amelyek szerint az ellenség ukrán egységeket kerített volna be Kurszk megyében. Ezt az oroszok politikai céloktól vezérelve terjesztik, valamint azért, hogy ily módon gyakoroljanak nyomást Ukrajnára és partnereire"

- írta a vezérkar a Facebookon kiadott közleményében. A kijevi katonai vezetés leszögezte, hogy a helyzet a kurszki régióban az elmúlt nap alatt "lényegesen nem változott, és folytatódnak a harci cselekmények a kurszki hadműveleti övezetben".

"Az ukrán fegyveres erők egységei átcsoportosultak, és előnyösebb védelmi vonalakra vonultak vissza. Katonáink visszaverik az ellenség rohamait, és hatékonyan okoznak károkat az orosz csapatoknak. A mai nap eleje óta 13 katonai összecsapás volt Kurszk megyében. Nem fenyegeti egységeinket a bekerítés veszélye"

- fejtette ki a vezérkar.

Az Ukrán Biztonsági Szolgálat (SZBU) nagy hatótávolságú drónjai csapásokat mértek a napokban két gázkompresszor-állomásra az oroszországi tambovi, illetve a szaratovi régióban. Ezen felül az SZBU drónjai Sz-300-as és Sz-400-as légvédelmi rakéták egyik tárolóját is eltalálták a belgorodi régióban lévő Radkovka falu közelében.

A találatot követően lőszerek robbantak fel a raktárban - mondták el a szakszolgálatnál az Ukrajinszka Pravda hírportálnak.

Az ukrán vezérkar pénteki összesítése szerint az orosz hadsereg ukrajnai embervesztesége hozzávetőleg megközelítette a 892 ezret, az ukrán erők csütörtökön megsemmisítettek hat orosz harckocsit, 46 tüzérségi rendszert, valamint 153 drónt és egyéb haditechnikai eszközöket.


 

Iratkozzon fel a Kárpátinfo.net csatornáira: 
Facebook, Instagram, Twitter, Telegram 
Olvassa a Kárpátinfo.net híreit a Google News oldalon.


Címlapról ajánljuk

A cél a társadalmi ellenállóképesség erősítése a növekvő geopolitikai feszültségek és a természeti katasztrófák közepette.

Az emésztés sebessége számos betegség kialakulására hatással lehet.

Az előzetes adatok szerint az SZBU drónjai öt, egyenként 20 ezer köbméter kapacitású nyersolajtartályt rongáltak meg.

A döntés hátterében elsősorban nem politikai, hanem nagyon is személyes és gazdasági okok állnak.

Ukrajna már 10 éves drónszállítási megállapodást írt alá három közel-keleti országgal.

A holland hatóságok elutasították Pavel Kriszevics orosz művész és korábbi politikai fogoly vízumkérelmét.

„Reggel fogj a magvetéshez, és ne pihentesd a kezed este sem” – a Prédikátor könyvéből (11,6a) vett ige volt a mottója a csendesnapnak.

Ittas férfi dobott gránátot a rendőrök közé Dnyipropetrovszk megyében, többen megsérültek.

Egy férfi 23 éven át fizetés nélkül és nem megfelelő körülmények között végzett kemény munkát egy vállalkozónál.

17 helyszínen 22 drón célba talált, 7 helyszínről pedig roncsok lezuhanását jelentették.