Az ukrán törvények megengedik amerikai csapategységek állomásoztatását Ukrajna területén, ha ez az ország biztonságát szolgálja – közölte Olekszij Reznyikov, a megszállt területek visszaintegrálásáért felelős miniszterelnök-helyettes kedden, adta hírül az rbc.ua hírportálra hivatkozva a Karpat.in.ua.
A jelentés szerint a helyettes kormányfő lehetségesnek tartja, hogy amerikai csapatok állomásozzanak Ukrajnában, ha így lehet fenntartani az ország biztonságát.
Mint hangsúlyozta, az ukrán törvények ezt nem tiltják.
Reznyikov kiemelte: „fontos a biztonsági csomag bővítése Ukrajna számára, elsősorban a légvédelmi erők fejlesztése révén.”
Szerinte ez megoldható még amerikai alakulatok állomásoztatásával is, mert ezt az ukrán törvények megengedik.
Kövesse a Kárpátinfo.net oldalunkat: Facebook, Telegram, Twitter!
Legfrissebb híreink: Ukrajnai háború, Mozgósítás, Kárpátalja hírek, Ukrajna elnöke