A higiénia és a tisztálkodás nemcsak együttlét előtt nagyon fontos, hanem utána is.
Ha betartjuk az alábbiakat, akkor nagyon sok kellemetlenségtől megkímélhetjük magunkat - írja a Házipatika.com.
Mosakodjunk!
Persze, nem szükséges szerelmeskedés után azonnal kipattanni az ágyból, és a fürdőszobába rohanni, de ha kicsit megmosakszunk, akkor megvédhetjük magunkat bizonyos betegségektől, például a húgyúti fertőzéstől. A nemi szervek környékét elég sima meleg vízzel átmosni. Nagyon fontos, hogy a nők a hüvelyt ne mossák át, ne irrigáljanak, mert azzal szabad utat nyithatnak a fertőzéseknek, hiszen így felborulhat a hüvely pH-ja. Illatosított szappant sem jó használni, mert irritációt okozhat.
Ne használjunk túl sok terméket!
Számos olyan terméket lehet kapni a drogériákban, amelyek az intim területek tisztítására, felfrissítésére használhatóak. Sok tartalmaz olyan anyagokat, parfümöt, alkoholt és egyebeket, amelyek irritációt, allergiás reakciót okozhatnak. Sima vízzel, esetleg megfelelő pH-értékű intimszappannal a legjobb mosakodni, de alapvetően az utóbbi sem feltétlenül szükséges. Az illatanyagokkal telepumpált termékeket mindenképp kerüljük, ne használjunk illatosított tampont, betétet sem.
Ürítsük ki a hólyagunkat!
Szexuális érintkezés közben baktériumok kerülhetnek a húgyvezetékbe. Ha rögtön utána kiürítjük a hólyagunkat, akkor ezeket a baktériumokat kimossuk a vizelettel. Ha nem így teszünk, akkor lesz idejük eljutni a húgyhólyagig, és húgyúti fertőzéseket okozhatnak.
Igyunk egy pohár vizet!
A vizeletürítés mellett az is nagyon fontos, hogy igyunk. Ha testünk folyadékháztartása megfelelő, akkor sokkal jobban méregtelenítünk, és nagyobb eséllyel mossuk ki testünkből a káros anyagokat.
Viseljünk laza holmikat!
A legjobb ruhátlanul aludni együttlét után, hogy a test és a nemi szervek környékének természetes szellőzését biztosítsuk. Ha ezt nem szeretnénk, akkor mindenképpen laza, pamut fehérneműt és ruhadarabokat válasszunk, mert a műszálas anyagok nem lélegeznek.
Kövesse a Kárpátinfo.net oldalunkat: Facebook, Telegram, Twitter!
Legfrissebb híreink: Ukrajnai háború, Mozgósítás, Kárpátalja hírek, Ukrajna elnöke
Forrás
Az orosz hadsereg két rakétával, valamint 107 csapásmérő és álcadrónnal támadott ukrajnai célpontokat péntekre virradóra.
Halálos közlekedési baleset történt a Munkácsi járásban, Sztrabicsovo (Mezőterebes) közelében. Egy 34 éves gyalogos a helyszínen meghalt.
A fronton életét vesztette Mihajlo Roszoha, kárpátaljai katona. Hosszú ideig eltűntként tartották nyilván, halálhírét most erősítették meg.
A csapásokban lakónegyedek és egy kereskedelmi hajó kapott találatot, két ember pedig életét vesztette.
Az év eleje óta a megyében összesen 17 ember vesztette életét tűz következtében.
Voliny megyében büntetőeljárás indult egy 38 éves nő ellen, akit kiskorú gyermekkereskedelemmel gyanúsítanak
A létesítményt ért találat komoly fennakadásokat okoz az Oroszországon belüli olajszállítás logisztikájában.
Felszólították egyúttal az unión kívüli országokat, hogy segítsenek az ukrán finanszírozási nehézségek áthidalásában.
Harry sussexi herceg csütörtök reggel előre be nem jelentett látogatásra Kijevbe érkezett.
Több mint egy év után érkezett a tragikus hír: elesett Rudák Vaszil tereszvai katona.