Magyar válogatott játékost igazolt a Fehérvár
 / Sport

Két hátvéddel erősítette meg a keretét az osztrák bázisú jégkorongligában szereplő Hydro Fehérvár AV19.

A székesfehérvári klub a honlapján jelentette be, hogy Kiss Roland személyében magyar válogatott hátvéd érkezik. A dunaújvárosi játékos utánpótlás éveiben már játszott Székesfehérváron, majd az Újpest csapatában mutatkozott be a felnőttek között. Visszatérése után az osztrák bázisú nemzetközi bajnokságban is jégre lépett, a 2019/2020-as évadban öt mérkőzésen egy gólt szerzett. 2020-tól előbb Debrecenben, majd Miskolcon szerepelt az Erste Ligában, utóbbi állomáshelyről érkezik most. A 24 éves játékos két éve stabil tagja a magyar válogatottnak, a tamperei világbajnokságot egy góllal és egy gólpasszal zárta. Kétéves megállapodást kötött új klubjával - írja az origo.hu.

Marad a csapatnál Vokla Roland, aki az előző Erste Liga-idényt még Debrecenben töltötte, majd a hajdúságiak kiesése után a Fehérvár osztrák ligában érdekelt csapatához került. A szezonja azonban idő előtt ért véget, mert a Salzburg elleni negyeddöntőben megsérült. Ő is Székesfehérváron kezdte pályafutását, a 2015/2016-os idényben mutatkozott be a felnőttek között. A következő években az Erste Ligában és a MAC csapatával a szlovák bajnokságban is szerepelt, majd 2019-ben igazolt Debrecenbe. A 27 éves játékos eddig kilenc találkozón lépett jégre az osztrák bázisú nemzetközi bajnokságban. Most egyéves megállapodást kötött a Hydro Fehérvár AV19-cel.

Hirdetés
Címlapról ajánljuk

A Hormuzi-szoros blokádja miatt az Európai Uniónak élelmiszerhiánnyal és jegyrendszer bevezetésével kell szembenéznie.

Csapást mértek az ukrán erők az orosz fekete-tengeri flotta Sztrileckij nevű hadihajóforgalom-irányító pontjára.

Felfegyverkezésével Oroszország a NATO-val való katonai konfrontációra készül − jelentette ki a német védelmi miniszter.

A harci járművek vásárlása egy egymilliárd eurós katonai segélyterv részeként valósul meg.

Csapon végső búcsút vettek a háborúban elesett Szerhij Pireutól.

Törökországban, az Ararát-hegy lábánál egy különös kőzetképződmény lapul a hegyoldalban, amely pontosan akkora, mint a Bibliában leírt Noé bárkája.

Új korszak a határátlépésben: az eCserha rendszer júniustól a személyautók számára is elérhető lesz.

A 380 évvel ezelőtt létrejött ungvári unió egyházi, szellemi és kulturális örökségéről tartottak konferenciát Beregszászon.

A megkezdett növényvédelmi munkákat folytatni kell, különös figyelemmel a gombás betegségekre és a kártevők elleni védekezésre, még termés hiányában is!

A csapásoknak halálos áldozataik is vannak, lakóházak rongálódtak meg, ipari, vasúti és kikötői infrastrukturális létesítményekben keletkeztek károk.

Forrás