2025-ben 17 százalékkal emelkedett az öngyilkosságok és az öngyilkossági kísérletek száma a kiskorúak körében – közölte az Ukrán Főügyészség Hivatala. A legveszélyeztetettebb korosztályt a 14–16 éves tinédzserek alkotják.
A Főügyészség adatai szerint az idei évben jelentősen nőtt a gyermekek mentális egészségével kapcsolatos krízisek száma - közölte a Korrespondent.net.
A UNICEF adatai alapján világszerte évente közel 46 ezer 10–19 éves gyermek vet véget életének – ez átlagosan 11 percenként egy gyermekhalált jelent.
Ukrajnában a jelenség súlyosbodása miatt a gyermek- és ifjúságvédelmi ügyészek 2025 szeptemberében mintegy 3500 megelőző rendezvényt tartottak több mint 2000 oktatási intézményben. Ezeken az eseményeken több mint 116 ezer 6–11. osztályos diák vett részt, ahol szakemberek a pszichológiai támogatás, a bizalom és a segítségkérés fontosságát hangsúlyozták.
A hatóságok szerint a figyelem középpontjában most a megelőzés, a mentális egészség védelme, valamint a szülők és tanárok felkészítése áll arra, hogyan ismerjék fel időben a veszélyeztetett gyermekek jeleit.
Kövesse a Kárpátinfo.net oldalunkat: Facebook, Telegram, Twitter!
Legfrissebb híreink: Orosz-ukrán háború, Mozgósítás, Kárpátalja hírek
Kövesse a Kárpátinfo.net oldalunkat: Facebook, Telegram, Twitter!
Legfrissebb híreink: Ukrajnai háború, Mozgósítás, Kárpátalja hírek, Ukrajna elnöke
A cél a társadalmi ellenállóképesség erősítése a növekvő geopolitikai feszültségek és a természeti katasztrófák közepette.
Az emésztés sebessége számos betegség kialakulására hatással lehet.
Az előzetes adatok szerint az SZBU drónjai öt, egyenként 20 ezer köbméter kapacitású nyersolajtartályt rongáltak meg.
A döntés hátterében elsősorban nem politikai, hanem nagyon is személyes és gazdasági okok állnak.
Ukrajna már 10 éves drónszállítási megállapodást írt alá három közel-keleti országgal.
A holland hatóságok elutasították Pavel Kriszevics orosz művész és korábbi politikai fogoly vízumkérelmét.
„Reggel fogj a magvetéshez, és ne pihentesd a kezed este sem” – a Prédikátor könyvéből (11,6a) vett ige volt a mottója a csendesnapnak.
Ittas férfi dobott gránátot a rendőrök közé Dnyipropetrovszk megyében, többen megsérültek.
Egy férfi 23 éven át fizetés nélkül és nem megfelelő körülmények között végzett kemény munkát egy vállalkozónál.
17 helyszínen 22 drón célba talált, 7 helyszínről pedig roncsok lezuhanását jelentették.