A nyelvtudás – ablak a világra. Ahány nyelvet beszélünk, annyi ajtó nyílik meg előttünk az életünk folyosóján – hangzott el a II. Rákóczi Ferenc Kárpátaljai Magyar Egyetem Felnőttképzési Központja által indított, Magyarország Kormánya, a Miniszterelnökség Nemzetpolitikai Államtitkársága és a Bethlen Gábor Alapkezelő Zrt. által támogatott angol és német nyelvtanfolyamok megnyitóján.
A résztvevőket Váradi Natália, a Felnőttképzési Központ igazgatója köszöntötte, aki a nyelvtanulás fontosságára hívta fel a figyelmet, hangsúlyozva, hogy minden új nyelv új világlátással ajándékoz meg s új ajtókat nyit meg előttünk. Az angol és a német nyelv tudása pedig napjainkban rendkívül fontos, hiszen mindkettő kulcs a nemzetközi kommunikációhoz és a világ megismeréséhez, nagy előnyt jelent a munkaerőpiacon. Emellett a nyelvtanulás nemcsak gyakorlati haszonnal jár, hanem fejleszti a gondolkodást, a memóriát és a kulturális érzékenységet is. A nyelvek ismerete hozzájárul a személyes fejlődéshez és a világ iránti nyitottsághoz, így a nyelvtanulás nemcsak hasznos, hanem valódi szellemi és kulturális gazdagodást is jelent, mondta Váradi Natália. Aki arról is tájékoztatott, hogy a tanfolyamokra 79 fő nyújtotta be jelentkezését.
Az elnökasszony ismertette a kurzusok menetét, majd szintfelmérő vizsgára invitált mindenkit, melynek alapján történtek a csoportbeosztások. Mint kiderült, akadt egy olyan csoport is, amely tagjainak nagy része tavaly együtt végezték az alapfokot, s most – kérésükre – ugyanazzal a tanárral együtt folytathatják a haladó szinten.
A nyelvtanfolyamok 80 órában valósulnak meg október és február között, amely szóbeli és írásbeli vizsgával zárul. Az oklevelek átadására majd március 23-án, a Rákóczi Napok nyitórendezvényén kerül sor.
-marton-
Kövesse a Kárpátinfo.net oldalunkat: Facebook, Telegram, Twitter!
Legfrissebb híreink: Orosz-ukrán háború, Mozgósítás, Kárpátalja hírek
Kövesse a Kárpátinfo.net oldalunkat: Facebook, Telegram, Twitter!
Legfrissebb híreink: Ukrajnai háború, Mozgósítás, Kárpátalja hírek, Ukrajna elnöke
A Hormuzi-szoros blokádja miatt az Európai Uniónak élelmiszerhiánnyal és jegyrendszer bevezetésével kell szembenéznie.
Csapást mértek az ukrán erők az orosz fekete-tengeri flotta Sztrileckij nevű hadihajóforgalom-irányító pontjára.
Felfegyverkezésével Oroszország a NATO-val való katonai konfrontációra készül − jelentette ki a német védelmi miniszter.
A harci járművek vásárlása egy egymilliárd eurós katonai segélyterv részeként valósul meg.
Csapon végső búcsút vettek a háborúban elesett Szerhij Pireutól.
Törökországban, az Ararát-hegy lábánál egy különös kőzetképződmény lapul a hegyoldalban, amely pontosan akkora, mint a Bibliában leírt Noé bárkája.
Új korszak a határátlépésben: az eCserha rendszer júniustól a személyautók számára is elérhető lesz.
A 380 évvel ezelőtt létrejött ungvári unió egyházi, szellemi és kulturális örökségéről tartottak konferenciát Beregszászon.
A megkezdett növényvédelmi munkákat folytatni kell, különös figyelemmel a gombás betegségekre és a kártevők elleni védekezésre, még termés hiányában is!
A csapásoknak halálos áldozataik is vannak, lakóházak rongálódtak meg, ipari, vasúti és kikötői infrastrukturális létesítményekben keletkeztek károk.