II. Rákóczi Ferenc Kárpátaljai Magyar Főiskola

A II. Rákóczi Ferenc Kárpátaljai Magyar Főiskola 100 órás magyar és ukrán mint idegen nyelv tanfolyamokat indít Kárpátalja-szerte a Magyar Kormány Miniszterelnökség Nemzetpolitikai Államtitkárság Bethlen Gábor Alap támogatásával. 

Egy idegen nyelv elsajátításánál kiemelten fontos, hogy tapasztalt tanárok segítsenek elsajátítani a helyes kiejtést és a nyelvtani alapokat. Tanfolyamainkon hozzáértő, gyakorlott oktatók vezetik be a résztvevőket a magyar és ukrán nyelv világába A1, A2, B1 (azaz alap és közép) szinten.

A tanfolyam csak abban az esetben indul, ha a jelentkezők létszáma településenként, nyelvenként és szintenként eléri a 10 főt.

Jelentkezni kizárólag online formában 2025. augusztus 12-. szeptember 6. között lehet, az alábbi linkeken:

Magyar mint idegen nyelv: https://forms.gle/R8fgq6ezD2Uy1LsT6

Ukrán mint idegen nyelv: https://forms.gle/skxSEiWHKqFCNxsi8

A tanfolyamok megvalósulásának ideje: 2025. szeptember – 2026. június főként szombatonként 8.00–12.00 óra között.

Részletes tájékoztatót a Rákóczi-főiskola Felnőttképzési Központjában kaphatnak munkanapokon 08.00–16.00 óra között az alábbi e-mail-címen: mid.tanfolyam@kmf.org.ua

 


 

 

Kövesse a Kárpátinfo.net oldalunkat: Facebook, Telegram, Twitter!
Legfrissebb híreink: Orosz-ukrán háború, Mozgósítás, Kárpátalja hírek

Hirdetés
Címlapról ajánljuk

A Hormuzi-szoros blokádja miatt az Európai Uniónak élelmiszerhiánnyal és jegyrendszer bevezetésével kell szembenéznie.

Csapást mértek az ukrán erők az orosz fekete-tengeri flotta Sztrileckij nevű hadihajóforgalom-irányító pontjára.

Felfegyverkezésével Oroszország a NATO-val való katonai konfrontációra készül − jelentette ki a német védelmi miniszter.

A harci járművek vásárlása egy egymilliárd eurós katonai segélyterv részeként valósul meg.

Csapon végső búcsút vettek a háborúban elesett Szerhij Pireutól.

Törökországban, az Ararát-hegy lábánál egy különös kőzetképződmény lapul a hegyoldalban, amely pontosan akkora, mint a Bibliában leírt Noé bárkája.

Új korszak a határátlépésben: az eCserha rendszer júniustól a személyautók számára is elérhető lesz.

A 380 évvel ezelőtt létrejött ungvári unió egyházi, szellemi és kulturális örökségéről tartottak konferenciát Beregszászon.

A megkezdett növényvédelmi munkákat folytatni kell, különös figyelemmel a gombás betegségekre és a kártevők elleni védekezésre, még termés hiányában is!

A csapásoknak halálos áldozataik is vannak, lakóházak rongálódtak meg, ipari, vasúti és kikötői infrastrukturális létesítményekben keletkeztek károk.