Május első vasárnapja Badalóban is az édesanyákról szólt.
A helyi református templomban megtartott ünnepi istentiszteleten Tóth László lelkipásztor, a Beregi Egyházmegye esperes hirdette Isten üzenetét a zsoltárok 127,3 alapján: „Bizony az Úr ajándéka a gyermek, az anyaméh gyümölcse jutalom”. Az igehirdető a Szentírásból vett példázatokkal méltatta az anyaság jelentőségét.
A helyi hittanos gyerekek az alkalomhoz illő versekkel és énekekkel köszöntötték az édesanyákat.
Délután a Petőfi Sándor nevét viselő kulturális központban tovább folytatódott az anyák napi majális. A helyi kultúrház kötelékében foglalkozó fiatalok szívet-lelket melengető versekkel, dalokkal, magyaros táncokkal köszöntötték az ünnepelteket, majd zárásként a fellépők anyák napi dalcsokorral, illetve egy-egy virágcsokorral kedveskedtek az édesanyáknak.
(jakab)
Kövesse a Kárpátinfo.net oldalunkat: Facebook, Telegram, Twitter!
Legfrissebb híreink: Ukrajnai háború, Mozgósítás, Kárpátalja hírek, Ukrajna elnöke