Ha Oroszország „annyira ostoba”, hogy megtámadja a NATO-t, az nyílt háborúhoz vezetne – jelentette ki a NATO parlamentáris közgyűlésén Ljubljanában Mark Rutte NATO-főtitkár - közölte az index.hu.
Reméljük, hogy ez soha nem fog megtörténni. De ha Oroszország olyan ostoba lesz, hogy megtámad minket, akkor nyílt háború fog kitörni Oroszország és a NATO között
– mondta Rutte.
Szerinte az a háború, ami a szövetségesek és az oroszok között folyna, nagyban eltérne a 2022-óta húzódó orosz–ukrán háborútól.
„Sok okból különbözne a háború Oroszország és Ukrajna között, amelyeket most nem tudok részletesen elmagyarázni, mert nem akarunk nekik információs előnyt adni, de ez a háború más lesz” – idézte a NATO-főtitkárt az Unian.
Kövesse a Kárpátinfo.net oldalunkat: Facebook, Telegram, Twitter!
Legfrissebb híreink: Orosz-ukrán háború, Mozgósítás, Kárpátalja hírek
Kövesse a Kárpátinfo.net oldalunkat: Facebook, Telegram, Twitter!
Legfrissebb híreink: Ukrajnai háború, Mozgósítás, Kárpátalja hírek, Ukrajna elnöke