Ismét honismereti kiránduláson a sámuelesek

A Sámuel Jótékonysági Alapítvány, a júniusi honismereti kirándulás sikerén felbuzdulva, újabb honismereti túrát szervezett július 19-én azon családok számára, akik az első útról valamilyen okból kifolyólag lemaradtak. 

A program kissé változott, de ismét megtekinthettük a Munkács határában lévő Feszty-kilátó gyönyörű, természet adta szépségét, a beregszentmiklósi várkastélyt, Bokotej Lóránt alkotóházát és műveit, illetve a Szökellő-vízesést. Kirándulásunk egy új helyszínnel is bővült a legutóbbi úthoz képest: Munkács szomszédságában megtekinthettük a több mint hetvenéves teaültetvény maradványait. 

Ismét honismereti kiránduláson a sámuelesek
Ismét honismereti kiránduláson a sámuelesek

Az ötven fős társaság egy kellemesen fárasztó, de élményekkel teli napot zárhatott maga mögött. Ismét rácsodálkoztunk, milyen gyönyörű természeti adottságokkal rendelkező területen élünk. 

Ismét honismereti kiránduláson a sámuelesek
Ismét honismereti kiránduláson a sámuelesek

Köszönjük a túravezetést Horváth Zoltánnak, a támogatást a Dorcas Segélyszervezetnek, akik lehetővé tették kirándulásunk megvalósulását, illetve a Magyar Kormány és a Bethlen Gábor Alapkezelő Zrt. támogatását, akik segítik alapítványunk működését.

Istené legyen a dicsőség!

Túri Ágnes


 

Iratkozz fel a Kárpátinfo.net csatornáira: Facebook, Instagram, Twitter, Telegram, Google Hírek


Hirdetés
Címlapról ajánljuk

Csapást mértek az ukrán erők az orosz fekete-tengeri flotta Sztrileckij nevű hadihajóforgalom-irányító pontjára.

Csapon végső búcsút vettek a háborúban elesett Szerhij Pireutól.

Törökországban, az Ararát-hegy lábánál egy különös kőzetképződmény lapul a hegyoldalban, amely pontosan akkora, mint a Bibliában leírt Noé bárkája.

Új korszak a határátlépésben: az eCserha rendszer júniustól a személyautók számára is elérhető lesz.

A 380 évvel ezelőtt létrejött ungvári unió egyházi, szellemi és kulturális örökségéről tartottak konferenciát Beregszászon.

A megkezdett növényvédelmi munkákat folytatni kell, különös figyelemmel a gombás betegségekre és a kártevők elleni védekezésre, még termés hiányában is!

A csapásoknak halálos áldozataik is vannak, lakóházak rongálódtak meg, ipari, vasúti és kikötői infrastrukturális létesítményekben keletkeztek károk.

Ha Oroszország agressziót indítana a Suwalki-folyosó körzetében, elveszíthetné Kalinyingrádi területét.

Kárpátalján őrizetbe vették a katonai orvosi bizottság vezetőjét, aki pénzért hamis igazolásokat adott. Több mint 11 millió hrivnyát foglaltak le.

Ukrajna nem fogad el „lépcsőzetes” EU-tagságot – jelentette ki Andrij Szibiha külügyminiszter. Szerinte Kijev gyorsan halad az EU-csatlakozás felé.