MTI

 / Sport

A májusi elitvilágbajnokságra készülő magyar férfi jégkorong-válogatott szétlövés után 1-0-ra kikapott az ukrán csapattól Miskolcon, a Hokitavasz nevű rendezvénysorozat első állomásán.

Kevin Constantine szövetségi kapitány még nem a legerősebb összeállításban küldte pályára csapatát, többen hiányoztak klubkötelezettség, illetve sérülés miatt, vagy kaptak pihenőt a bajnoki szezon után.

Eredmény:
Magyarország-Ukrajna 0-1 (0-0, 0-0, 0-0, 0-0), szétlövés után

Győztes büntető: Pereszunko

Idegesen kezdtek a csapatok, rengeteg volt a kiállítás, szinte nem volt olyan időszak, amikor azonos létszámban játszottak a felek. Mindkét oldalon egyszer-egyszer a kapusvas mentett a kapusok helyett. A folytatásban is csak helyzetekig jutottak az együttesek, a sok hiba mellett újabb ukrán lövés csattant a kapuvason egy komoly védelmi megingást követően.

Az ukrán Dmitro Nyimenko (b), valamint Páterka Bence (k) és Terbócs István (j) a Magyarország - Ukrajna felkészülési jégkorongmérkőzésen a Miskolci Jégcsarnokban 2023. április 5-én. A májusi elitvilágbajnokságra készülő magyar férfi jégkorong-válogatott kétszer Ukrajnával, majd a jövő héten szintén kétszer Japánnal játszik Miskolcon, a Hokitavasz rendezvényen. MTI/Vajda János
Az ukrán Dmitro Nyimenko (b), valamint Páterka Bence (k) és Terbócs István (j) a Magyarország - Ukrajna felkészülési jégkorongmérkőzésen a Miskolci Jégcsarnokban 2023. április 5-én. A májusi elitvilágbajnokságra készülő magyar férfi jégkorong-válogatott kétszer Ukrajnával, majd a jövő héten szintén kétszer Japánnal játszik Miskolcon, a Hokitavasz rendezvényen. MTI/Vajda János

A harmadik harmadban négyperces emberelőny is kevés volt a gólhoz, a ráadásban pedig Hadobás Zétény szólóból találhatott volna be. Minden kimaradt, és így a rávezetések döntöttek, ebben az Újpest ukrán légiósa, Olekszandr Pereszunko volt a nyerőember.

Ez volt a két csapat 29. egymás elleni összecsapása és a 17. ukrán diadal.

A gárda csütörtökön újra megmérkőzik Ukrajnával, jövő pénteken és szombaton pedig Japánnal játszik, egyaránt Miskolcon.

A magyarok április 20-án és 21-én Lengyelországban, 25-én és 26-án Nagy-Britanniában lépnek jégre, majd május 3-án és 4-én a szlovénokkal, 9-én pedig a kanadaiakkal vívnak felkészülési meccset az MVM Dome-ban.

A világbajnokságon sorrendben Dánia, Egyesült Államok, Franciaország, Svédország, Finnország, Németország és Ausztria lesz az ellenfél Tamperében. A nyolcas utolsó helyezettje esik ki a divízió I/A-ba, az első négy helyezett pedig negyeddöntőt játszhat a rigai csoport négy legjobbjával.

Címkék
Hirdetés
Címlapról ajánljuk

A Hormuzi-szoros blokádja miatt az Európai Uniónak élelmiszerhiánnyal és jegyrendszer bevezetésével kell szembenéznie.

Csapást mértek az ukrán erők az orosz fekete-tengeri flotta Sztrileckij nevű hadihajóforgalom-irányító pontjára.

Felfegyverkezésével Oroszország a NATO-val való katonai konfrontációra készül − jelentette ki a német védelmi miniszter.

A harci járművek vásárlása egy egymilliárd eurós katonai segélyterv részeként valósul meg.

Csapon végső búcsút vettek a háborúban elesett Szerhij Pireutól.

Törökországban, az Ararát-hegy lábánál egy különös kőzetképződmény lapul a hegyoldalban, amely pontosan akkora, mint a Bibliában leírt Noé bárkája.

Új korszak a határátlépésben: az eCserha rendszer júniustól a személyautók számára is elérhető lesz.

A 380 évvel ezelőtt létrejött ungvári unió egyházi, szellemi és kulturális örökségéről tartottak konferenciát Beregszászon.

A megkezdett növényvédelmi munkákat folytatni kell, különös figyelemmel a gombás betegségekre és a kártevők elleni védekezésre, még termés hiányában is!

A csapásoknak halálos áldozataik is vannak, lakóházak rongálódtak meg, ipari, vasúti és kikötői infrastrukturális létesítményekben keletkeztek károk.

Forrás

MTI