Vádemelés. Illusztráció

A Debreceni Regionális Nyomozó Ügyészség felfegyverkezve elkövetett hivatalos,- és közfeladatot ellátó személy elleni erőszak bűntette valamint súlyos testi sértés bűntettének kísérlete miatt emelt vádat a férfi ellen. Az elkövető hólapáttal támadt egy rendőrre.

A vád szerint 2024 szeptember végén arról érkezett bejelentés a rendőrségre, hogy egy Hajdú-Bihar vármegyei település egyik ingatlanában családi veszekedés, verekedés történt. Egy járőr és egy polgárőr érkezett a helyszínre, akiknek a húszas évei közepén járó ittas férfi és élettársa tagadták a történteket. Mivel a nőn bántalmazás nyomai látszottak, őt az udvaron a férfitól elválasztva külön nyilatkoztatták, melynek során beszámolt arról, hogy párja bántalmazta és segítséget kért.

Amikor a rendőr közölte a férfival, hogy előállítják a rendőrkapitányságra, visszament a házba, majd egy 80 centiméter hosszú, 4 kilós hólapáttal jelent meg, amelyet támadólag a magasba emelve a rendőr és a polgárőr felé indult.

A rendőr szolgálati lőfegyverét elővéve felszólította a folyamatosan közeledő elkövetőt, hogy tegye le a lapátot, aki ezt csak ismételt felszólításra tette meg.

A rendőr ekkor elindult a férfi felé azért, hogy megbilincselje, de az elkövető ekkor újra magához vette a hólapátot és ismét támadásba lendült, fenyegetően kiabálva a rendőr felé indult, majd a polgárőr feje felé sújtott, akinek azonban sikerült ellépnie az ütés elöl.

A férfi végül az újabb felszólításokra letette a lapátot, majd az időközben a helyszínre megerősítésként érkező kollégáikkal együtt a rendőrök megbilincselték és a szolgálati gépkocsiba ültették, aki azonban még ekkor is ki akart vonni magát az intézkedés alól és kiugrott az autóból.

A regionális nyomozó ügyészség elrendelte a férfi őrizetét, gyanúsítottként hallgatta ki, majd sikeresen indítványozta letartóztatásának elrendelését.

A bíróságra benyújtott vádiratában az ügyészség a - többszörösen büntetett, jelenleg is letartóztatásban lévő - férfival szemben halmazati büntetésül szabadságvesztés kiszabását indítványozta - közölte a Központi Nyomozó Főügyészség.

A férfi ellen kapcsolati erőszak bűncselekménye miatt a rendőrség nyomoz.

Az ügyben fotóval kiadott korábbi sajtóközlemény itt érhető el: https://ugyeszseg.hu/letartoztatasban-a-rendorokre-holapattal-tamado-ferfi-fotoval-a-kozponti-nyomozo-fougyeszseg-sajtokozlemenye/.

A fotó az elkövetés eszközéről készült.
A fotó az elkövetés eszközéről készült.


 

Iratkozzon fel a Kárpátinfo.net csatornáira: 
Facebook, Instagram, Twitter, Telegram

Olvassa a Kárpátinfo.net híreit a Google News oldalon.



Címlapról ajánljuk

A cél a társadalmi ellenállóképesség erősítése a növekvő geopolitikai feszültségek és a természeti katasztrófák közepette.

Az emésztés sebessége számos betegség kialakulására hatással lehet.

Az előzetes adatok szerint az SZBU drónjai öt, egyenként 20 ezer köbméter kapacitású nyersolajtartályt rongáltak meg.

A döntés hátterében elsősorban nem politikai, hanem nagyon is személyes és gazdasági okok állnak.

Ukrajna már 10 éves drónszállítási megállapodást írt alá három közel-keleti országgal.

A holland hatóságok elutasították Pavel Kriszevics orosz művész és korábbi politikai fogoly vízumkérelmét.

„Reggel fogj a magvetéshez, és ne pihentesd a kezed este sem” – a Prédikátor könyvéből (11,6a) vett ige volt a mottója a csendesnapnak.

Ittas férfi dobott gránátot a rendőrök közé Dnyipropetrovszk megyében, többen megsérültek.

Egy férfi 23 éven át fizetés nélkül és nem megfelelő körülmények között végzett kemény munkát egy vállalkozónál.

17 helyszínen 22 drón célba talált, 7 helyszínről pedig roncsok lezuhanását jelentették.