Késsel megöltek két nőt csütörtökön délelőtt egy bevásárlóközpontban a kelet-csehországi Hradec Královében - jelentette be a cseh rendőrség azzal, hogy a feltételezett elkövetőt, egy 16 éves fiatalembert, már elfogták.
A bevásárlóközpont egyik boltjában elkövetett támadás egyik áldozata egy eladó, a másik pedig a kisegítő személyzethez tartozott.
Az elkövető indítékai egyelőre nem ismeretesek. A cseh elektronikus média első jelentései szerint a támadás nem tűnt előre tervezettnek, de ezt a rendőrség egyelőre nem erősítette meg.
"A gyanúsított személyt nagyjából tíz perc elteltével, egy kilométerre az üzlettől a rendőrség elfogta és őrizetbe vette" - közölte Lucie Hanusová, a kelet-csehországi mentőszolgálat szóvivője.
Megerősítette, hogy a két megkéselt nő belehalt sebeibe.
"Mindkét nő súlyos sebesüléseket szenvedett, a mentősök minden igyekezete ellenére sebeikbe belehaltak"
- közölte Lucie Hanusová.
A cseh rendőrség bejelentette, hogy a bevásárlóközpont további egységei rendben működnek, és senki sincs veszélyben. Közölték azt is, hogy az esetet a rendőrség terrorellenes egysége is vizsgálja.
Kövesse a Kárpátinfo.net oldalunkat: Facebook, Telegram, Twitter!
Legfrissebb híreink: Ukrajnai háború, Mozgósítás, Kárpátalja hírek, Ukrajna elnöke
A cél a társadalmi ellenállóképesség erősítése a növekvő geopolitikai feszültségek és a természeti katasztrófák közepette.
Az emésztés sebessége számos betegség kialakulására hatással lehet.
Az előzetes adatok szerint az SZBU drónjai öt, egyenként 20 ezer köbméter kapacitású nyersolajtartályt rongáltak meg.
A döntés hátterében elsősorban nem politikai, hanem nagyon is személyes és gazdasági okok állnak.
Ukrajna már 10 éves drónszállítási megállapodást írt alá három közel-keleti országgal.
A holland hatóságok elutasították Pavel Kriszevics orosz művész és korábbi politikai fogoly vízumkérelmét.
„Reggel fogj a magvetéshez, és ne pihentesd a kezed este sem” – a Prédikátor könyvéből (11,6a) vett ige volt a mottója a csendesnapnak.
Ittas férfi dobott gránátot a rendőrök közé Dnyipropetrovszk megyében, többen megsérültek.
Egy férfi 23 éven át fizetés nélkül és nem megfelelő körülmények között végzett kemény munkát egy vállalkozónál.
17 helyszínen 22 drón célba talált, 7 helyszínről pedig roncsok lezuhanását jelentették.