Egy TCK katonát nyakon szúrtak Lvivben szolgálat közben. A rendőrség emberölés miatt nyomoz. Fotó: Ukrán Nemzeti Rendőrség
Egy TCK katonát nyakon szúrtak Lvivben szolgálat közben. A rendőrség emberölés miatt nyomoz. Fotó: Ukrán Nemzeti Rendőrség
 / Kékfény
Állítsd be, hogy a Kárpátinfo az elsők között legyen a Google híreiben

Lvivben halálos kimenetelű késes támadás történt, amelynek következtében életét vesztette a Területi Toborzó és Szociális Támogató Központ (TCK) egyik katonája.

Hirdetés

Az esetről Lviv Megyei Katonai Adminisztráció vezetője, Makszim Kozickij számolt be Telegram-csatornáján.

A hivatalos tájékoztatás szerint a katonát nyakán szúrták meg, sérülései olyan súlyosak voltak, hogy az életét már nem tudták megmenteni. 

A hatóságok jelenleg is keresik az elkövetőt.

Az ügy részletei egyelőre nem ismertek, a nyomozás folyamatban van.

Hirdetés

A Lviv Megyei Rendőr-főkapitányság tájékoztatása szerint az eset április 2-án, körülbelül 14:15-kor történt Lvivben, a Paton utcában. A 102-es segélyhívóra érkezett bejelentés alapján az incidens idején éppen értesítési (toborzási) intézkedéseket végeztek, amikor egy ismeretlen személy késsel nyakon szúrta a TCK katonáját, majd elmenekült a helyszínről.

A sérültet kórházba szállították, azonban a súlyos sérülések következtében életét vesztette, annak ellenére, hogy az orvosok mindent megtettek az életének megmentéséért.

Az elkövető felkutatására a rendőrség speciális műveletet indított. A nyomozásban a bűnügyi rendőrség operatív munkatársai, nyomozók, járőrök és más rendőri egységek is részt vesznek.

Hirdetés

Az ügyben a rendőrség területi nyomozóegysége – a Frankivszki Kerületi Ügyészség irányítása mellett – büntetőeljárást indított az Ukrán Büntető Törvénykönyv 115. cikkelye (szándékos emberölés) alapján. A bűncselekmény elkövetőjére tíztől tizenöt évig terjedő szabadságvesztés vagy akár életfogytiglani börtönbüntetés is kiszabható.


Kövesse a Kárpátinfo.net oldalunkat: Facebook, Telegram, Twitter!
Legfrissebb híreink: Ukrajnai háború, Mozgósítás, Kárpátalja hírek, Ukrajna elnöke