Az Ukrán Nemzeti Bank (NBU) április 1-jétől eltörli a havi 150 ezer hrivnyás kártyás átutalási korlátozást, azonban továbbra is érvényben maradnak a kereskedelmi bankok által februárban bevezetett limitösszegek – írja az RBC-Ukrajina banki forrásokra hivatkozva.
Az NBU által korábban bevezetett, havi 150 ezer hrivnyás P2P (kártyáról kártyára) átutalási korlát 2025. április 1-jén megszűnik. Ugyanakkor továbbra is megmaradnak a kereskedelmi bankok által önállóan meghatározott átutalási korlátozások.
Banki korlátozások: ezek maradnak életben
A decemberben aláírt bankközi memorandum értelmében a bankok önállóan határozzák meg az átutalási limiteket, amelyek továbbra is érvényben lesznek:
- Magas kockázatú ügyfelek esetében: havi 50 ezer hrivnyás limit.
- Közepes és alacsony kockázatú ügyfeleknél:
- 2025. február 1-től havi 150 ezer hrivnya.
- 2025. június 1-től havi 100 ezer hrivnyára csökken.
Kikre nem vonatkoznak a banki limitek?
A bankok nem korlátozzák azoknak az ügyfeleknek a tranzakcióit, akik hivatalosan igazolni tudják jövedelmük forrását (például bérszámla-tulajdonosok, igazolt jövedelemmel rendelkezők), valamint a regisztrált önkéntesek utalásait sem.
Az új szabályozás elsősorban azokra lesz hatással, akiknek nincs igazolt jövedelme, vagy akik magasabb kockázati kategóriába tartoznak.
Kövesse a Kárpátinfo.net oldalunkat: Facebook, Telegram, Twitter!
Legfrissebb híreink: Ukrajnai háború, Mozgósítás, Kárpátalja hírek, Ukrajna elnöke