A polgárháború miatt kimerült Szíriának először humanitárius gyorssegélyre, majd az átmeneti időszak után szabad választások megtartására lesz szüksége – jelentette ki szerdán Damaszkuszban az ENSZ szíriai különmegbízottja.
Geir Pedersen újságíróknak nyilatkozva hozzátette,
„nagy reményt fűzünk ahhoz, hogy egy új Szíria van kialakulóban, egy olyan ország, amelyben új alkotmány és szociális szerződés jöhetne létre minden szíriai részvételével, ahol később szabad választások megtartására kerülhet sor”.
A humanitárius gyorssegélyről szólva azt mondta, bízik abban, hogy az eddig nemzetközi szankciók sújtotta ország gazdasága hamarosan talpraállhat.
A különmegbízott biztatónak nevezte, hogy a szír fővárosban jelenleg stabilitás uralkodik, de felhívta a figyelmet arra, hogy „más régiókban viszont kihívásokkal kell szembenéznie az átmeneti kormánynak”, ezek közül az ország északkeleti részén fekvő kurd autonóm területet emelte ki.
Szíriában november végén kezdődtek azok a fegyveres összecsapások, amelyek végén december 8-án egy villámoffenzívával foglalta el a fővárost az egykor az al-Kaida nemzetközi terrorhálózattal kapcsolatban álló iszlamista lázadószervezet, a Levantei Felszabadítási Mozgalom (Hajat Tahrír as-Sám, HTS).
Az országot addig vezető elnök, Basár el-Aszad a rendszere összeomlása után elhagyta Szíriát és Oroszországba menekült. A hatalomátvételt követően Mohamed el-Basírt, Idlíb tartomány ellenzéki kormányzatának vezetőjét nevezték ki az átmeneti szíriai kormány élére december 10-én - közölte a hirado.hu.
Iratkozzon fel a Kárpátinfo.net csatornáira:
Facebook, Instagram, Twitter, Telegram
Olvassa a Kárpátinfo.net híreit a Google News oldalon.
Kövesse a Kárpátinfo.net oldalunkat: Facebook, Telegram, Twitter!
Legfrissebb híreink: Ukrajnai háború, Mozgósítás, Kárpátalja hírek, Ukrajna elnöke
A cél a társadalmi ellenállóképesség erősítése a növekvő geopolitikai feszültségek és a természeti katasztrófák közepette.
Az emésztés sebessége számos betegség kialakulására hatással lehet.
Az előzetes adatok szerint az SZBU drónjai öt, egyenként 20 ezer köbméter kapacitású nyersolajtartályt rongáltak meg.
A döntés hátterében elsősorban nem politikai, hanem nagyon is személyes és gazdasági okok állnak.
Ukrajna már 10 éves drónszállítási megállapodást írt alá három közel-keleti országgal.
A holland hatóságok elutasították Pavel Kriszevics orosz művész és korábbi politikai fogoly vízumkérelmét.
„Reggel fogj a magvetéshez, és ne pihentesd a kezed este sem” – a Prédikátor könyvéből (11,6a) vett ige volt a mottója a csendesnapnak.
Ittas férfi dobott gránátot a rendőrök közé Dnyipropetrovszk megyében, többen megsérültek.
Egy férfi 23 éven át fizetés nélkül és nem megfelelő körülmények között végzett kemény munkát egy vállalkozónál.
17 helyszínen 22 drón célba talált, 7 helyszínről pedig roncsok lezuhanását jelentették.