Az Egán Ede Szakképzési Centrum közös tanévnyitó ünnepségét idén a nagydobronyi református templomban tartották.
Idén rekordszámú jelentkezőt regisztráltak a felvételi irodában: 1500 felvételi kérelem érkezett a 26 meghirdetett képzési programra, s összesen 475 elsőéves iratkozott be az alap-, 117-en pedig a mesterképzésre.
A beregszászi református templomban megtartott ünnepségen 475 elsős hallgatót avattak diákká.
A bátorság nem a félelem hiányából fakad, hanem a félelem legyőzéséből, emlékeztetett Nelson Mandela polgárjogi harcos szavaira Orosz Ildikó, a KMPSZ és a Rákóczi Főiskola elnöke.
Az ősi badalói református templomban hálaadó istentisztelet keretében kaptak útravalói áldást a XXI. század eddigi talán legmegpróbáltatóbb tanévét elkezdő gyermekeink, akiket Sápi Zsolt lelkipásztor gyülekezeti közösségben látott el lelki útravalóval.
A mi hatalmas Istenünk gondoskodik rólunk. Küld emberi segítséget, támogatást, elindít bennünk jó gondolatokat, megáld bölcsességgel és így válik a nehéz időszak áldásoknak az idejévé az életünkben – bátorított Tóth László.
A jó Istenbe vetett hitünkkel én hiszem, hogy minden nehézséget legyőzve egy eredményekben gazdag tanév előtt állunk, amelyhez kívánok mindenkinek sok sikert, diáknak, szülőnek, tanárnak egyaránt – mondta Szabó Árpád.
Szilágyi Péter a magyar iskolák tanévnyitóját egy óvatos, apró lépésnek nevezte a megszokott, békés hétköznapok felé.
Idén 118 elsős diák kezdheti meg tanulmányait a II. Rákóczi Ferenc Kárpátaljai Magyar Főiskola Szakgimnáziumában, hangzott el az egyre népszerűbb oktatási intézmény tanévnyitóján.
A líceum diákjai, tanárai, munkatársai, valamint a hozzátartozók Szent Liturgia keretében adtak hálát az új tanév kezdetéért.
Rendhagyó istentiszteletet tartottak a mezővári református gyülekezetben október 3-án.
Október 4-én három intézmény 198 elsős diákjának részvételével tartottak közös tanévnyitó ünnepséget a nagydobronyi református templomban
A beregszászi református templomban tartotta tanévnyitó ünnepségét a II. Rákóczi Ferenc Kárpátaljai Magyar Főiskola (II. RFKMF) szeptember 24-én
Új helyszínen, Beregszász Csigaszug elnevezésű városrészében kezdi az új tanévet a II. Rákóczi Ferenc Kárpátaljai Magyar Főiskola Szakgimnáziuma
A Kárpátaljai Református Egyház (KRE) ünnepélyes tanévnyitójára idén Nagyberegen került sor, melyen részt vettek a KRE egyházi intézményeinek diákjai, pedagógusai
Az idén megalakulásának 30. évfordulóját ünneplő Kárpátaljai Magyar Pedagógusszövetség szeptember 4-én a II. Rákóczi Ferenc Kárpátaljai Magyar Főiskola Esztergom termében tartotta meg hagyományos tanévnyitó ünnepségét
A jogszűkítő törvények ellenére Kárpátalján van jövője a magyar nyelvű oktatásnak – hangsúlyozta Potápi Árpád János.
Ünnepélyesen megnyitották a 2021-2022-es tanévet Kárpátalja mintegy száz magyar tannyelvű iskolájának pedagógusai a KMPSZ szervezésében.
A Beregszászi Magyar Gimnázium 30 évvel ezelőtt, 1991. szeptember 1-jén nyitotta meg újra kapuit a tudásra vágyó tehetséges gyerekek előtt
Augusztus utolsó napján szent liturgia keretében került sor a Karácsfalvai Sztojka Sándor Görögkatolikus Líceum tanévnyitó ünnepségére
A mai nappal történelmet írunk, hangzott el a II. Rákóczi Ferenc Kárpátaljai Magyar Főiskola Egán Ede Nagydobronyi Szakképzési Centruma tanévzáró és tanúsítványátadó ünnepségén.