Egy 26 éves ukrán férfi odalépett a buszra várakozó szerzetesnőhöz, sértegetni kezdte, majd megragadta a nyakában lógó keresztet.
Ukrajna a fehérorosz népet ellenségnek – szögezte le a vezérkar.
Ukrán források szerint az orosz csapatok szerda reggel Grad típusú rakéta-sorozatvetőkkel lőtték Herszon városát.
„Ma tízmillió ember, a lakosság egynegyede van áram nélkül” – mondta.
Az orosz erők ismét tüzet nyitottak hétfőn a nemrég felszabadult dél-ukrajnai Herszon városára.
Mintegy ötven katona halálát okozták.
Az ukrán déli műveleti parancsnokság arról számolt be, hogy az orosz csapatok folyamatosan tűz alatt tartják Herszon megyének az ukrán hadsereg által felszabadított részét.
Két ember meghalt az ukrán határhoz közeli Przewodów városban, miután két rakéta csapódott egy gabonaszárítóba.
Az oroszok tömegesen semmisítik meg a polgári hajókat a déli Herszon megyében, a Dnyeper (Dnyipro) folyó partjain.
Az ukrán hadsereg súlyos harcokat vív a Donbaszban fekvő Bahmut és Avdijivka városok környékén.
Kijevben több mint ezer fűtőpontot készítenek elő az ukrán főváros hatóságai arra az esetre, ha az orosz támadások miatt leállna a távfűtés – közölte szerdán a polgármester.
Az államfő részletesen beszélt Ukrajnának az energetikai infrastruktúra helyreállítására vonatkozó igényeiről, és arra kérte az Európai Bizottságot, hogy vállaljon összekötő szerepet az uniós tagországok segítségének megnyerésében.
A harcok java része Donyeck megyében zajlott, az orosz erők főleg Bahmut és Avgyijivka irányában hajtottak végre támadó műveleteket.
A herszoni régióban felrobbant egy orosz lőszerraktár. A detonáció után sok mentőautót észleltek, de a károkról, illetve az áldozatok számáról nem tudtak információt közölni.
Az orosz csapatok elsősorban infrastrukturális létesítményeket támadnak.
Hromov szavai szerint előkészületek látszanak orosz légi erők és más egységek Fehéroroszországba telepítésére.
Az orosz erők védekezésbe mentek át és próbálják tartani a megszállt vonalakat.
Kijevben több lakóépületben is tűz ütött ki a dróntámadás következtében,
Robbanások voltak Harkivban, két légiriadó egy nap alatt Kijevben.
Az orosz erők pénteken három rakéta- és tíz légicsapást hajtottak végre, és legfeljebb tíz támadást rakéta-sorozatvetőkkel.
A bombázásokban legalább 73 egészségügyi dolgozó és beteg vesztette életét.
Ennek fő oka, hogy a mozgósítottak közül sokan dezertálnak, illetve nem tartják be a harci parancsokat.
Az ombudsman szavai szerint az emberek járműveikkel sorban álltak a Dnyeper (Dnyipro) folyón lévő egyik pontonhídnál, hogy átkeljelek a balpartra.
Az ukrán határőrök hőkamera segítségével fedezték fel az oroszokat, majd tüzet nyitottak, a vízi jármű pedig felborult.
Az orosz hadsereg az Ukrajna elleni offenzíva februári 24-i kezdete óta is több ezer nagy hatótávolságú rakétát vetett be, de az utóbbi egy hétben egyre többször veszi célba a civil infrastrukturális létesítményeket.
A katonai adminisztráció vezetője közölte, hogy az orosz erők pénteken ismét rakétatámadást hajtottak végre Krivij Rih ellen.
Podoljak szerint Oroszország fokozni fogja Ukrajna energia ellátórendszere elleni támadásokat, de Ukrajna készen áll a különböző forgatókönyvekre.
Az orosz hadsereg ma újból lőtte Harkivot. Az ágyúzás miatt a kelet-ukrajnai város áram és víz nélkül maradt.
Az orosz erők rakétákkal és nehéztüzérséggel lőtték Nikopolt. A város a Dnyeper folyó partján, a zaporizzsjai atomerőművel szemben helyezkedik el.