Harkiv megye orosz megszállás alól felszabadított településeit is változatlanul tűz alatt tartják az orosz csapatok, elsősorban infrastrukturális létesítményeket támadnak. Szombaton egy helyi lakost szállítottak sebesüléssel kórházba. Rakétacsapás érte Halicinove térségét is, ahol ketten sebesültek meg.
A Donyec-medencében is folytatódnak a heves harcok. Luhanszk megyében főként a frontvonal mentén súlyos a helyzet.
Az orosz erők az elmúlt napban 23-szor nyitottak tüzet az ukrán katonák állásaira.
Az ukrán légierő 17 csapást hajtott végre. Megerősített információk szerint találatot kapott az orosz hadsereg 15 haditechnikai és fegyverzetkoncentrációs területe, valamint légvédelmi rakétarendszereinek két állása.
Pavlo Kirilenko Donyeck megyei kormányzó a Telegramon közölte, hogy
az utóbbi egy napban az orosz támadásokban két civil halt meg a régióban, és kilencen megsebesültek.
Az ukrán hatóságok a felszabadított településeken négy helybeli holttestére találtak rá.
Kövesse a Kárpátinfo.net oldalunkat: Facebook, Telegram, Twitter!
Legfrissebb híreink: Ukrajnai háború, Mozgósítás, Kárpátalja hírek, Ukrajna elnöke