2026 szeptemberétől 150 ukrajnai líceumban indul a középiskolai reform kísérleti programja. A diákok nagyobb szabadságot kapnak a tantárgyválasztásban.
A tehetséggondozó program foglalkozásai négyszer 60 percben valósultak .
Az ukrán főváros kezelésében lévő óvodák, általános és középiskolák tantervéből teljesen kiveszik az orosz nyelv oktatását – döntött a városi önkormányzat közgyűlése pénteken.
A 21 millió forintból megvásárolt kisbuszt pénteken kapta meg a líceum - írták.
Az idei évtől 70 kárpátaljai településen indítottak kihelyezett szakköröket, így még több pedagógus számára nyílt lehetőség arra, hogy csatlakozhasson a gyerekek képzésébe.
Az az óvónő, tanító és tanár nyer, aki 2022. december 4. 24.00 óráig a legtöbb szavazatot kapja.
A Kárpátaljai Pedagógus-továbbképző Intézet Beregszászi Tagozata (Filiál) 2022. október 30-án ünnepli fennállásának 30. évfordulóját.
Megható pillanatokban igencsak bővelkedett a Nagyberegi Református Líceum 11. osztályos tanulóinak szalagavató ünnepsége, amelyet a szülők, nagy- és keresztszülők, rokonok és barátok jelenlétében tartották a Beregszászi Művelődési Házban.
A Tulipán Tanoda Magyar Népművészeti Iskola október 28–30. között Tulipános Hangszeres és Oktatói Napokat szervezett a II. Rákóczi Ferenc Kárpátaljai Magyar Főiskolán.
42 fő angol, 12 fő német, 30 fő magyar, 32 fő ukrán nyelven kezdte el a foglalkozásokat alap vagy közép szinten.
Kárpátalján távoktatást vezetnek be az iskolákban 2022. október 10. és október 14. között.
Nagy Csaba előadása során nem csupán a tárogatóról, annak a szabadságharcban játszott szerepéről hallottak a fiatalok, de a legismertebb kuruc nótákkal is megismerkedhettek.
Orosz Ildikó, a Rákóczi Főiskola elnöke hangsúlyozta: az ukrajnai ukrán diákoknak a Stipendium Hungarikum nyújtotta beregszászi képzésére azért volt szükség, merthogy az egyetemi hallgatók most nem hagyhatják el az országot, ám szeretnének továbbtanulni.
Isten áldása kísérje gyermekeink anyanyelvén és szülőföldjén történő oktatását és hitbéli nevelését!
Pedagógusnap alkalmából Volodimir Zelenszkij ukrán elnök Érdemes oktatásbeli dolgozó címmel tüntette ki vidékünk tanárait.
A Rákóczi Szövetség az adventi időszakban huszonkétezer magyar óvodásnak küld ajándékot, emellett iskolatáskával köszöntik a magyar iskolákba beiratkozó gyerekeket.
Átadásra került a Drávai Gizella városi közoktatási díj, melyet idén Oleszja Borsos, a 6. számú óvoda igazgatónője vehetett át.
Az iskolai étkezés díja 30 hrivnyáról 40 hrivnyára nőtt.
Hozzátette: küldetésüknek tekintik, hogy olyan nagymúltú, használaton kívüli, sokszor leromlott állapotú épületeket újítsanak fel az MCC otthonául, mint például Debrecenben a patinás Aranybika szálló.
Az ukrán gyermekek oktatásának segítésére 1520 ukrán alkalmazottat vettek fel a cseh iskolaügybe.
Harapkó Marianna, a Beregszászi Szent Anna Karitász vezetője és Kenéz Mária, a karitász munkatársa a Beregszászi Bethlen Gábor Líceum tanulóinak adták át az ajándékot.
A Beregszászi kistérségben 1200 csomag nyomtatópapírt és más szükséges írószert vásároltak a kistérség iskolái számára.
A bátorság nem a félelem hiányából fakad, hanem a félelem legyőzéséből, emlékeztetett Nelson Mandela polgárjogi harcos szavaira Orosz Ildikó, a KMPSZ és a Rákóczi Főiskola elnöke.
2611 Ukrajnából érkezett tanuló kezdte meg az idei tanévet azokban az iskolákban, amelyeket a tankerületi központok tartanak fenn.
Az egyik kárpátaljai oktatási intézmény igazgatója 700 dollárt kért az akadálymentes ügyintézés érdekében.
A tananyag fejlesztői úgy tesznek, mintha belháború zajlana az országban.
A mi hatalmas Istenünk gondoskodik rólunk. Küld emberi segítséget, támogatást, elindít bennünk jó gondolatokat, megáld bölcsességgel és így válik a nehéz időszak áldásoknak az idejévé az életünkben – bátorított Tóth László.
A jó Istenbe vetett hitünkkel én hiszem, hogy minden nehézséget legyőzve egy eredményekben gazdag tanév előtt állunk, amelyhez kívánok mindenkinek sok sikert, diáknak, szülőnek, tanárnak egyaránt – mondta Szabó Árpád.
Jelenleg 15 715 magyar elsős van a határon túli magyarság soraiban a Kárpát-medencében.
30 éve a legnagyobb mértékű visszaesés.
A líceum diákjai, tanárai, munkatársai, valamint a hozzátartozók Szent Liturgia keretében adtak hálát az új tanév kezdetéért.