/ Kultúra
tanszercsomag Badaló
Tanszercsomagot vehettek át a magyar iskolák elsősei
Állítsd be, hogy a Kárpátinfo az elsők között legyen a Google híreiben

Csak a Beregszászi kistérségben a tavalyihoz képest közel félezernél kevesebb gyermek kezdhette meg idén iskolai tanulmányait...
Ilyen mértékű ,,veszteségek” mellett különös megbecsülést érdemelnek azok a családok, akik a több mint fél éve dúló háború okozta bizonytalanságok, mindennapi veszélyek és állandó aggodalmak közepette továbbra is a Kárpátalján működő magyar oktatási-nevelési intézményekbe íratták gyermekeiket a 2022–2023-as tanévben, és változatlanul itt tervezik megalapozni a jó Isten által rájuk bízott felnövekvő nemzedék jövőjét.

Hirdetés

A gróf Gvadányi József nevét viselő Badalói Gimnázium elsősei október első tanévnapján vehették át a KMPSZ és a KMKSZ közös ajándékát, a Széchenyi Jótékonysági Alapítvány és a Bethlen Gábor Alapkezelő Zrt. támogatásával elkészített tanszercsomagokat, amelyekkel az említett szervezetek minden tanévkezdet elején segítik a kárpátaljai magyar elsősök iskolakezdését. A színes táskákban lapuló hasznos kellékekkel – kifestők, írószerek, színes ceruzák, rajz- és munkafüzetek stb. – ellátott tanszercsomagok ünnepélyes átadásán jelen volt Jakab Lajos, a KMKSZ Badalói Alapszervezetének elnöke, Veres Csilla, az intézmény igazgatója és Jakab Anikó, az elsősök tanítónője.

Isten áldása kísérje gyermekeink anyanyelvén és szülőföldjén történő oktatását és hitbéli nevelését!

Magyarul tanulni továbbra is jó!

(tamási)