Az elmúlt napokban az IDF elmélyítette libanoni műveleteit.
Az elesett katonák közül hárman 20, egyikük 21, parancsnokuk pedig 28 éves volt.
A légitámadás célpontjai a jemeni húszi lázadók által ellenőrzött tengeri kikötők és más infrastrukturális létesítmények voltak.
Az Iránból indított mintegy harminc lövedék három helyen becsapódott, legkevesebb huszonhárman sebesültek meg a mentősök jelentései szerint.
Csütörtök hajnalban is folytatódtak a légitámadások Izrael és Irán között.
A helyzetfelmérés szerint egy héten belül le lehet zárni az összes olyan célpont elleni támadást, amelyeket az Iránnal vívott háború részeként korábban elterveztek.
Izraelben és Iránban is robbanások történtek az éjjeli órákban, sőt, még reggel is, miután a perzsa ország a csapásai nagy részét némileg késleltetve indította el.
A kormányfő a pénteken indult izraeli katonai művelet indokaként említette az iráni vezetés sietségét az urándúsításban az Izrael megsemmisítésére szolgáló atombomba kifejlesztése érdekében.
A kórházakban ápolt kétszáz sebesült közülük legkevesebb hatan súlyos állapotban vannak.
Mindkét hullámban rakéták tucatjait lőtték egy időben Izrael sűrűn lakott térségeire.
A hadsereg azon dolgozik, hogy még Izraelen kívül elfogják őket.
A zsidó államban nemzeti szükségállapotot rendeltek el.
Elesett három izraeli katona hétfő este a Gázai övezetben egy út mentén elhelyezett pokolgép miatt.
A Gázai övezet polgári védelme vasárnap arról számolt be, hogy legalább 21 palesztin meghalt, amikor izraeli katonák tüzet nyitottak az egyik élelmiszersegély-osztó központ felé tartó emberekre.
Izrael a világon elsőként lézeres védelmi rendszert is bevetett a hatszáz napja tartó háborúban, rakétákat és drónokat semmisítettek meg vele.
Benjámin Netanjahu izraeli miniszterelnök szerdán bejelentette, hogy egy izraeli hadműveletben megölték Mohamed Szinvárt, a Hamász gázai vezetőjét, aki a tavaly októberi támadás egyik kulcsfigurájának, Jahja Szinvárnak az öccse volt.
Az izraeli légierő az utóbbi két napban több mint kétszáz légicsapást hajtott végre olyan Gázai övezeti célpontok ellen, ahol terroristák fegyverraktárai, páncéltörő- és mesterlövészállásai, alagútlejáratai és egyéb infrastruktúrája volt.
A szállítmány élelmet, orvosi felszerelést és gyógyszert tartalmazott.
A Gázai övezet polgári védelme vasárnap bejelentette, hogy 33 ember halt meg izraeli légicsapásokban.
Az izraeli hadsereg (IDF) szombat éjjel bejelentette, hogy több tízezer azonnali behívót küldött ki a tartalékosoknak az iszlamista Hamász terrorszervezet ellen a Gázai övezetben jövő hétre tervezett hadművelethez.
Az izraeli légierő mintegy ezer jelenlegi és már leszerelt tartalékosa írta alá az izraeli kormánynak címzett levelet a gázai háború ellen.
Az IDF jelentése szerint a tízből öt rakétát sikeresen elfogott a Vaskupola légvédelmi rendszer, amely csak a várhatóan lakott területekre érkező rakétákat semmisíti meg.
Az izraeli hadsereg (IDF) tájékoztatása szerint az öt kilőtt rakétából hármat megsemmisítettek, kettő még a két ország közötti határ menti térségben lezuhant.
Jeruzsálem indoklása szerint a hadsereg azért hajtott végre újabb támadást, mert a Hamász nem hajlandó elengedni maradék túszait.
A Hamász nem támaszt előfeltételeket, azonban azt követeli, hogy Izrael azonnal állítsa le műveleteit és indítsa el a január 19-én tető alá hozott tűzszüneti tárgyalások második szakaszát.
Mintegy két hónappal az Izrael és a Hamász közötti tűzszünet életbe lépése után Izrael számos célpontot támadott a Gázai övezetben.
A hadsereg (IDF) maga indított vizsgálatot a hasonló fiaskók jövőbeli elkerülése érdekében.
Egyiptom közvetítésével a koporsókat a Kerem Shalom ellenőrzőponton adták át az izraeli hadsereg képviselőinek.
A túszalku folytatásaként a Hamász szombaton várhatóan átad hat élő túszt.
Gideon Szaár izraeli külügyminiszter hangsúlyozta, hogy Izrael az övezet teljes lefegyverzését követeli.
Az izraeli biztonsági erők megölték Mohamed Sahínt, a Hamász iszlamista terrorszervezet libanoni katonai vezetőjét.