A cukor alattomosan megbújik szinte minden csomagolt élelmiszerben, a boltok polcain található termékek 60-80%-a tartalmaz hozzáadott cukrot.
Hirdetés
A diétás üdítők mesterséges édesítőszereket tartalmaznak, melyeknek túlzott fogyasztása egészségkárosító hatásokkal jár.
Az Egészségügyi Világszervezet (WHO) új iránymutatást adott ki a mesterséges és a természetes nem cukor édesítőszerekről.
A mesterséges édesítőszerek károsíthatják a bélflórát, amely komoly egészségügyi problémákhoz vezethet - állítja egy friss kutatás.
Ha az egészséges étrend, rendszeres mozgás és elegendő pihenés kombinációja mellett sem tudunk fogyni, és nem áll a háttérben semmilyen szervi probléma vagy betegség, akkor lehet, hogy a szokásainkkal van a baj.