Elnöki Iroda: Ukrajna már megfelel a NATO-előírásoknak
Elnöki Iroda: Ukrajna már megfelel a NATO-előírásoknak
Állítsd be, hogy a Kárpátinfo az elsők között legyen a Google híreiben

Ihor Zsovkva, az ukrán Elnöki Iroda helyettes vezetője, aki Ukrajna delegációját vezette a NATO-csúcson, elégedett a csúcstalálkozó eredményeivel, és hangsúlyozta a szövetséghez való csatlakozás irányának fenntartását.

Hirdetés

Ihor Zsovkva, az ukrán Elnöki Iroda helyettes vezetője szerint Kijev úgy véli, hogy Ukrajna már megfelel a NATO-előírásoknak, és folytatja a folyamatos integrációt - adta hírül a Korrespondent.net.

Zsovkva elmondta, hogy elégedett a csúcstalálkozó eredményeivel,

és hangsúlyozta a szövetséghez való csatlakozás irányának fenntartását.

„Senki nem veszi le a napirendről Ukrajna euroatlanti integrációját” – hangsúlyozta az Ukrán Elnöki Iroda helyettes vezetője.

Ihor Zsovkva meg van győződve arról, hogy Ukrajna már kompatibilis a szövetség normáival.

"Ma, a háború alatt nehéz azt állítani, hogy Ukrajna nem felel meg a NATO-előírásoknak – ez vonatkozik a katonai műveletek stratégiájára vagy taktikájára. Ukrajna háborút vív, ha nem is a világ második hadseregével, de nem a leggyengébbel.

Minden nap bizonyítjuk, hogy kölcsönösen kompatibilisek vagyunk a NATO-szabványokkal” – mondta Zsovkva.

Ukrajna külügyminisztere, Dmitro Kuleba pedig úgy véli, hogy a NATO-csúcs megmutatta a szövetség azon képességét, hogy tud  "nehéz, de fontos döntéseket hozni".