Kárpátalján a Nagyszőlősi Kerületi Rendőrség munkatársai előzetes vizsgálatot folytatnak egy gyújtogatási kísérlet miatt.
A napokban a nagyszőlősi rendőrséghez egy királyházai (Королево) lakos fordult.
A 45 éves nő arról számolt be, hogy fia megfenyegette őt és fel akarta gyújtani házát.
A helyszínre kiérkezett nyomozók megállapították, hogy a 27 éves királyházai lakos meglátogatta édesanyját.
Mivel azonban ittas állapotban volt, veszekedni kezdett anyjával.
A férfi kihozott egy láncfűrészt, amiből benzint öntött ki a padlóra és felgyújtotta.
Az anyának sikerült gyorsan eloltania a tüzet és megakadályozni a lángok továbbterjedését.
Ukrajna Büntetőtörvénykönyvének 194. cikkelye (szándékos vagyonrongálás) értelmében az ügyben büntetőeljárást indítottak. Még tart a vizsgálat – olvashatjuk a Kárpátaljai Megyei Rendőrség hivatalos honlapján.
Kövesse a Kárpátinfo.net oldalunkat: Facebook, Telegram, Twitter!
Legfrissebb híreink: Ukrajnai háború, Mozgósítás, Kárpátalja hírek, Ukrajna elnöke
A cél a társadalmi ellenállóképesség erősítése a növekvő geopolitikai feszültségek és a természeti katasztrófák közepette.
Az emésztés sebessége számos betegség kialakulására hatással lehet.
Az előzetes adatok szerint az SZBU drónjai öt, egyenként 20 ezer köbméter kapacitású nyersolajtartályt rongáltak meg.
A döntés hátterében elsősorban nem politikai, hanem nagyon is személyes és gazdasági okok állnak.
Ukrajna már 10 éves drónszállítási megállapodást írt alá három közel-keleti országgal.
A holland hatóságok elutasították Pavel Kriszevics orosz művész és korábbi politikai fogoly vízumkérelmét.
„Reggel fogj a magvetéshez, és ne pihentesd a kezed este sem” – a Prédikátor könyvéből (11,6a) vett ige volt a mottója a csendesnapnak.
Ittas férfi dobott gránátot a rendőrök közé Dnyipropetrovszk megyében, többen megsérültek.
Egy férfi 23 éven át fizetés nélkül és nem megfelelő körülmények között végzett kemény munkát egy vállalkozónál.
17 helyszínen 22 drón célba talált, 7 helyszínről pedig roncsok lezuhanását jelentették.