/ Sport
Max Verstappen így soha nem fog visszatérni a Forma-1-be
Max Verstappen így soha nem fog visszatérni a Forma-1-be
Állítsd be, hogy a Kárpátinfo az elsők között legyen a Google híreiben

A Red Bull négyszeres világbajnoka a visszavonulása után nem szeretne Forma-1-es csapatfőnök lenni. Max Verstappen arra sem vágyik, hogy 40 éves koráig a száguldó cirkuszban versenyezzen, de azt elárulta, milyen jövőbeli tervei vannak.

Hirdetés

Max Verstappen szerződése 2028-ig érvényes a Red Bull-lal, és azt még nem tudni, mit hoz számára ezután a jövő a Forma-1-ben. Lewis Hamiltonnal és Fernando Alonsóval ellentétben a holland nem szeretne 40 évesen is az F1-ben maradni, de a versenyzéstől azért nem távolodna el - írja az origo.hu.

Max Verstappen nem akar F1-es csapatfőnök lenni

A 28 éves sztár más szériákban szívesebben próbálna szerencsét a jövőben, de a fiatal tehetségek támogatása is vonzó perspektíva számára. „Az egyik célom például az, hogy egy szimulátoros pilótából valódi versenyzőt faragjak” – jelentette ki nemrég a holland, akit az F1-es csapatfőnöki pozíció nem igazán hoz lázba.

Hirdetés

Versenyzőként szeretek az F1-ben lenni, de nem hiszem, hogy valaha is visszatérnék valamilyen csapatvezetői szerepkörben, maradjunk ennyiben.

Egy másik kategóriában viszont nagyon is; elsősorban a megbízhatósági versenyzésben” – tette hozzá Verstappen, majd röviden kifejtette, mit ért ezalatt.

„Ezt sokkal inkább el tudom képzelni, mert szeretnék lehetőséget teremteni olyan fiataloknak, akiknek nincs meg az anyagi hátterük vagy támogatásuk ahhoz, hogy beülhessenek egy valódi versenyautóba és megléphessék ezt az ugrást” – mondta a négyszeres világbajnok.


Kövesse a Kárpátinfo.net oldalunkat: Facebook, Telegram, Twitter!
Legfrissebb híreink: Orosz-ukrán háború, Mozgósítás, Kárpátalja hírek


Forrás