2024 decemberében az ukrajnai lakhatási, víz-, villamosenergia-, gáz- és egyéb tüzelőanyagok átlagos ára 18,9%-kal magasabb volt, mint az előző év azonos hónapjában. Az áremelkedés fő oka a villamosenergia-tarifák jelentős növekedése.
Erről az Ukrán Állami Statisztikai Szolgálat (Derzsstat) adatai alapján számolt be az RBC-Ukrajna.
A legnagyobb emelkedést az alábbi tarifák mutatták:
- Lakásfenntartás és -javítás: +3,9%
- Szemétszállítás: +8,9%
- Társasház-kezelési szolgáltatások: +11,2%
- Villamosenergia: +63,6%
Változatlan maradt a földgáz, a meleg víz, a fűtés, valamint a vízellátás és csatornázás tarifája.
Részleges tarifa-emelési moratórium Ukrajnában
Ukrajnában továbbra is moratórium van érvényben a földgáz, a meleg víz és a fűtés árának emelésére, azonban ez nem vonatkozik a villamosenergia és a hideg víz tarifáira.
2024. június 1-től az ukrán lakosság számára a villamosenergia tarifája 63,6%-kal emelkedett, 2,64 hrivnya/kWh-ról 4,32 hrivnya/kWh-ra.
A rezsiköltségek már 2023-ban is nőttek: az átlagos lakhatási, víz-, villamosenergia-, gáz- és egyéb tüzelőanyagköltségek 12,8%-kal emelkedtek 2023 januárja és 2024 januárja között. A fő ok szintén a villamosenergia árának emelkedése volt, amely 2023. június 1-től 1,68 hrivnya/kWh-ról 2,64 hrivnya/kWh-ra nőtt, ami 70%-os emelkedést jelentett.
Kövesse a Kárpátinfo.net oldalunkat: Facebook, Telegram, Twitter!
Legfrissebb híreink: Ukrajnai háború, Mozgósítás, Kárpátalja hírek, Ukrajna elnöke
Kallas hangsúlyozta: továbbra is biztosítani kell Ukrajna számára a szükséges támogatást.
A bűnszövetkezet összes tagját tetten érték, amikor éppen egy újabb helyi lakost raboltak el, és pénzt próbáltak kizsarolni tőle.
A szankciós és politikai nyomás csökkenése az agresszor katonai ambícióinak növekedéséhez vezetett.
Az ukrán elnök jelezte, hogy ezt összekapcsolja a 90 milliárd eurós uniós hitel blokkolásának feloldásával.
A cél a társadalmi ellenállóképesség erősítése a növekvő geopolitikai feszültségek és a természeti katasztrófák közepette.
Az emésztés sebessége számos betegség kialakulására hatással lehet.
Az előzetes adatok szerint az SZBU drónjai öt, egyenként 20 ezer köbméter kapacitású nyersolajtartályt rongáltak meg.
A döntés hátterében elsősorban nem politikai, hanem nagyon is személyes és gazdasági okok állnak.
Ukrajna már 10 éves drónszállítási megállapodást írt alá három közel-keleti országgal.