Az Oroszországgal kötött kompromisszumokból katasztrófa lesz. A háborúnak Ukrajna katonai győzelmével, háborús bűnösök bíróság elé állításával és Oroszország átalakulásával kell véget érnie.

A Podrobnosti.ua közlése szerint Mihajlo Podoljak, az Ukrán Elnöki Hivatal vezetőjének tanácsadója Twitter bejegyzésében írt erről.

Ennek a háborúnak egyféleképpen kell véget érnie:

  • Oroszország katonai veresége;
  • Ukrajna területeinek visszaadása;
  • bűnösök bíróság elé állitása;
  • Oroszország átalakulásának kezdete.

Ehhez a fegyvereken kívül győzni akarás is kell. Minden kompromisszum katasztrofális következményekkel jár az emberiségre nézve - írta Podoljak.


Címlapról ajánljuk

Az ukrán elnök jelezte, hogy ezt összekapcsolja a 90 milliárd eurós uniós hitel blokkolásának feloldásával.

A cél a társadalmi ellenállóképesség erősítése a növekvő geopolitikai feszültségek és a természeti katasztrófák közepette.

Az emésztés sebessége számos betegség kialakulására hatással lehet.

Az előzetes adatok szerint az SZBU drónjai öt, egyenként 20 ezer köbméter kapacitású nyersolajtartályt rongáltak meg.

A döntés hátterében elsősorban nem politikai, hanem nagyon is személyes és gazdasági okok állnak.

Ukrajna már 10 éves drónszállítási megállapodást írt alá három közel-keleti országgal.

A holland hatóságok elutasították Pavel Kriszevics orosz művész és korábbi politikai fogoly vízumkérelmét.

„Reggel fogj a magvetéshez, és ne pihentesd a kezed este sem” – a Prédikátor könyvéből (11,6a) vett ige volt a mottója a csendesnapnak.

Ittas férfi dobott gránátot a rendőrök közé Dnyipropetrovszk megyében, többen megsérültek.